Kibicem się jest, a nie bywa?

2 February 2012 21:04 w Aktualności

Bieżący okres przynosi bardzo ciężkie chwile każdemu kibicowi w Polsce. Od dłuższego czasu polscy kibice muszą zmagać się z wieloma obelgami i prowokacjami różnych środowisk kierowanych w ich stronę. Kibice Rakowa Częstochowa doświadczają tego coraz częściej. Jesteśmy obrażani i spychani na margines życia miasta.


Pomimo wszelkich starań nie mamy na tyle siły przebicia aby udowodnić, że nie zasługujemy na takie traktowanie. I tutaj rodzi się pierwsze pytanie. Co musimy zrobić żeby przekonać do siebie ludzi, którzy nazywają nas ?bandytami, patologią, złodziejami itp.?? Czy nie mamy prawa do wyrażania swoich opini na temat konkretnych sytuacji niekorzystnych normalnemu funkcjonowaniu w mieście? Odpowiedź wydaje się być jedna. Musielibyśmy myśleć sprzecznie ze swoimi sumieniami i poglądami. Kibic ? Kibol jak ostatnio się mówi na każdego z nas ma prawo do normalnego uczciwego życia. Kibic to człowiek jak każdy. Dlaczego media nie zajmują się patologią np. występującą w dyskotekach? Dlaczego nie pisze się o przekrętach niektórych urzędników bądź służb mundurowych? Odpowiedź: Niewygodny temat. Kibole nie mają siły przebicia więc i ryzyko ataku na te środowisko jest mniejsze. Dlaczego podczas protestu organizowanego w Częstochowie w sprawie ACTA “lubiące” nas media w swoich nagłówkach artykułów piszą przede wszystkim o tym, że braliśmy w tym udział? Odpowiedź: Bo kibol to złoooo, co oddaje rangę-znaczenie zorganizowanej akcji STOP ACTA. Idąc tym rozumowaniem na pewno wielu dziennikarzy żałowało, że nie było żadnej agresji ze strony manifestujących jak np. w Kielcach.

Drodzy, prawdziwi kibice Rakowa podane tutaj przykłady ataku w naszą stronę to kropla w morzu spośród wszystkich obelg jakie musimy znosić. W obecnym bałaganie, najważniejsze jest to abyśmy pamiętali kim jesteśmy i co należy do naszych obowiązków. Przede wszystkim My jako kibice powinniśmy z dumą utożsamiać się z naszym ukochanym Klubem jak również ukochaną Ojczyzną co niektóre media usiłują to podważyć. Każdy z nas ma swój rozum i wie jak może pomóc naszemu Rakowowi. Nie raz udowodniliśmy, że Kibice Rakowa to fantastyczni ludzie umiejący stworzyć niepowtarzalne widowisko jak również patrioci świętujący dni ważne dla Polski.

Tym razem wielkimi krokami zbliża się nasze święto. Święto każdego kibica Rakowa czyli Turniej Racovia Cup 2012, upamiętniający zmarłego ponad rok temu naszego wspólnego kolegę i przyjaciela ?Bolka?. Znowu mamy okazję pokazać kto potrafi zorganizować wspaniałą imprezę. Stowarzyszenie Kibiców “Wieczny Raków” zachęca każdego KIBOLA Rakowa do czynnego udział w tej imprezie i godnego reprezentowania naszych barw.