Raków – Górnik

18 April 2024 17:29 w Aktualności

Już jutro Czerwono-Niebiescy rozegrają spotkanie w ramach 29 Kolejki spotkań Ekstraklasy. Do Częstochowy przyjedzie Górnik Zabrze, czyli drużyna bardzo dobrze spisująca się w ostatnich spotkaniach rundy wiosennej.

Zabrzanie w ostatnich tygodniach to drużyna, która ma na swoim koncie zwycięstwa z drużynami takimi jak Jagiellonia, Śląsk Wrocław, czyli ekipami walczącymi o tytuł Mistrza Polski zajmującymi odpowiednio 1 i 2 miejsce w tabeli na obecnym etapie rozgrywek. Drużyna Górnika w na ten moment zajmuje 7 miejsce w tabeli Ekstraklasy oraz zgromadziła na swoim koncie 45 punktów. Podopieczni J. Urbana chcąc doskoczyć do ligowej czołówki i powalczyć o grę w o najwyższe cele muszą jutrzejsze spotkanie wygrać.

Raków ze zmiennym szczęściem w ostatnich spotkaniach oraz mocno podrażnionymi ambicjami po meczu z Legią będzie chciał jutro zdobyć w Częstochowie 3 punkty aby pozostać w grze do końca. Czy to o Mistrzostwo Polski bądź europejskie puchary. Podopieczni D. Szwargi na ten moment plasują się na 5 miejscu w tabeli Ekstraklasy i zgromadzili na swoim koncie 46 punktów.

Początek jutrzejszego spotkania z zabrzanami o godzinie 20:30 a sędzią meczu będzie Tomasz Musiał (Kraków).