“Rycerze Wiosny” kontra “Czerwono – niebiescy”

16 March 2024 13:47 w Aktualności

W najbliższą niedzielę, 17.marca br. drużyna Mistrza Polski – Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem PKO Bank Polski Ekstraklasy, ŁKS-em Łódź w ramach 25.serii gier. Początek spotkania o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im.Władysława Króla przy Alei Unii Lubelskiej 2. Mecz ŁKS-u Łódź z Rakowem Częstochowa pokażą “na żywo: Canal + Sport i usługa internetowa Canal + Online. Tutaj początek przedmeczowego studia zaplanowano na godzinę 14:40. Spotkanie będzie transmitowane również przez ogólnodostępną stację TVP Sport oraz przez stronę internetową sport.tvp.pl. Tutaj “wstęp do meczu” będzie od godziny 14:20.

Już jutro częstochowianie zmierzą się na wyjeździe właśnie z ŁKS-em Łódź. Ekipa dowodzona od 20.lutego br. przez Marcina Matysiaka (zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Piotra Stokowca) broni się przed degradacją do pierwszej ligi.

“Rycerze Wiosny” jak potocznie się mówi o drużynie ŁKS-u Łódź do tej pory na swoim koncie zgromadzili zaledwie szesnaście “oczek” w 24.meczach i zamykają tabelę PKO Bank Polski Ekstraklasy. Raków natomiast z 43.punktami jest czwarty.

Kadra ŁKS-u Łódź na rundę wiosenną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Aleksander Bobek, Tomasz Kucharski, Michał Kołba, Dawid Arndt.

Obrońcy: Levent Gülen (Szwajcaria), Rahil Məmmədov (Azerbejdżan), Riza Durmisi (Dania/Albania/Macedonia Północna), Artemijus Tutyškinas (Litwa), Marcin Flis, Kamil Dankowski, Adrien Louveau (Francja), Piotr Głowacki.

Pomocnicy: Antoni Młynarczyk. Jędrzej Zając, Thiago Dylan Ceijas (Włochy/Argentyna), Yadegar Rostami (Iran), Husein Balić (Austria/Bośnia i Hercegowina), José Antonio Ruiz Lopéz “Pirulo” (Hiszpania), Engjëll Hoti (Kosowo/Albania/Niemcy), Michał Mokrzycki, Daniel Ramírez Fernández (Hiszpania), Jan Łabędzki, Bartosz Szeliga, Jakub Letniowski.

Napastnicy: Oliwier Sławiński, Kay Sheku Tejan (Holandia), Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić (Bośnia i Hercegowina/Chorwacja).

Przybyli:
Husein Balić – Linzer ASK
Thiago Dylan Ceijas – Beroje Stara Zagora
Riza Durmisi – CD Tenerife
Rahil Məmmədov – Qarabağ Ağdam
Yadegar Rostami – MKS Pogoń Szczecin

Sztab szkoleniowy:
I Trener: Marcin Matysiak
Asystent trenera: Radosław Pęciak
Trener przygotowania motorycznego: Paweł Drechsler
Trener bramkarzy: Michał Zapart
Fizjoterapeuci: Mateusz Traczyński, Jakub Niedomagała
Trener analityk: Rafał Majewski
Kierownik drużyny: Jacek Żałoba
Dietetyk: Krzysztof Mizera

Autor: P. Pindor