Miłe złego początki…

14 August 2022 20:45 w Aktualności

Raków Częstochowa zremisował w niedzielę, 14.sierpnia br. przed własną publicznością z BKS Jagiellonią Białystok, 2:2 w spotkaniu 5.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna już po 10.minutach gry prowadzili z białostocczanami, 2:0 by dość nieoczekiwanie pozwolić sobie wydrzeć zwycięstwo!

Gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobyli : Bartosz Nowak w 3,minucie oraz Bojan Nastić w 10.minucie po trafieniu samobójczym.

Natomiast goście odpowiedzieli bramkami Nené w 63.minucie oraz Jesúsa Imaza na pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części meczu.

Teraz przed drużyną Rakowa Częstochowa emocje związane z pierwszym spotkaniem czwartej rundy Eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA. Już w najbliższy czwartek, 18.sierpnia br, o godzinie 18:00 na Limanowskiego 83 częstochowianie będą podejmowali aktualnego wicemistrza Fortuna Ligi, SK Slavię Praga.

Mecz „na żywo” pokaże ogólnodostępna stacja TVP Sport. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:10. Bilety na to spotkanie można nabyć za pośrednictwem strony internetowej bilety.rakow.com

2:2: Jesús Imaz 85′

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Racovitan 74′ (faul), Arsenić 82′ (faul) – Romanczuk 40′ (faul), Přikryl 75′ (faul), Tiru 77′ (faul), Nené 79′ (faul), Gual 88′ (faul), Alomerović 90+7′ (nie sportowe zachowanie). Widzów: 5348.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 25.Bogdan Racovitan (89′ 22.Deian Sorescu), 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor, 88.Walerian Gvilia (76′ 66.Giannis Papanikolau), 55.Szymon Czyż, 17.Mateusz Wdowiak (76′ 11.Ivi López), 27.Bartosz Nowak (61′ 30.Władysław Koczerchin), 23.Patryk Kun, 99.Fabian Piasecki (61′ 9.Sebastian Musiolik).

Rezerwowi: 76.Jakub Rajczykowski – 4.Stratos Svarnas, 71.Wiktor Długosz, 21.Vladislavs Gutkovskis.
Trener: Marek Papszun.

BKS Jagiellonia Białystok: 1.Zlatan Alomerović – 25.Bogdan Tiru, 72.Mateusz Skrzypczak, 5.Bojan Nastić (90+2′ 4.Israel Puerto Pineda), 14.Tomáš Přikryl, 6.Taras Wiktorowycz Romanczuk (kpt) (73′ 26. Martin Pospíšil), 11.Jesús Imaz Ballesté, 10.Fedor Černych (73′ 77.Wojciech Łaski), 9.Bartosz Bida (46′ 8.Rui Filipe da Cunha Correia „Nené”), 27.Bartłomiej Wdowik, 28.Marc Gual Huguet (90+6′ 60.Mateusz Kowalski).

Rezerwowi: 50.Sławomir Abramowicz – 19.Paweł Olszewski, 22.Oliwier Wojciechowski, 36.Jakub Lewicki.
Trener: Maciej Stolarczyk.

Autor: P. Pindor