Hit w Szczecinie dla Rakowa!

21 April 2022 00:29 w Aktualności

W rozegranym awansem meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin, 2:1! W pierwszej połowie gola dla gospodarzy zdobył Kamil Grosicki, a tuż po przerwie Vladislavs Gutkovskis doprowadził do wyrównania. Bramkę wagę trzech punktów zdobył Ivi López. Dzięki tej wygranej częstochowianie awansowali pierwsze miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy!

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w niedzielę, 24.kwietnia br. O godzinie 15:00 częstochowianie przed własną publicznością zmierzą się z GKS Górnikiem Łęczna. Łęcznianie z dorobkiem zaledwie 27.punktów plasują się w tabeli na przedostatniej, siedemnastej lokacie. Mecz „na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40.

Bilety na ten mecz można nabyć online pod adresem www.bilety.rakow.com a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej oraz kasie biletowej przy Limanowskiego 83.

20.04.2022, g.20:30: Szczecin (Stadion Miejski im.Floriana Krygiera) :
MKS Pogoń Szczecin – RKS Raków Częstochowa 1:2, (1:0),
Bramki:
1:0: Grosicki 25′
1:1: Gutkovskis 48′
1:2: Ivi López 78′

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: M.Żurawski 39′ (faul), Bursztyn 90+2′ (niesportowe zachowanie, rezerwowy bramkarz Pogoni Szczecin) – Czyż 33′ (faul), Sorescu 57′ (faul), Lederman 66′ (faul). Widzów: 9076.

MKS Pogoń Szczecin: 1.Dante Stipica – 23.Benedikt Zech (84′ 9.Piotr Parzyszek), 13.Konstantin Triantafyllopoulos , 33.Mariusz Malec, 97.Luis Mata (60′ 10.Luka Zahović), 21.Jean Carlos Silva, 8.Damian Dąbrowski (kpt) (84′ 19.Kacper Kostorz), 54.Maciej Żurawski (60′ 99.Mateusz Łęgowski), 22.Wahan Wartani Biczachczian (68′ 14.Kamil Drygas), 11.Kamil Grosicki, 18.Michał Kucharczyk. Trener: Kosta Runjaić.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 7.Fran Tudor, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 3.Milan Rundić, 22.Deian Sorescu, 66.Giannis Papanikolau, 55.Szymon Czyż (46′ 8.Ben Lederman), 17.Mateusz Wdowiak (73′ 77.Marcin Cebula), 11.Ivi López (90′ 18.Jakub Arak), 70.Fábio Sturgeon (46′ 71.Wiktor Długosz), 9.Sebastian Musiolik (46′ 21.Vladislavs Gutkovskis). Trener: Marek Papszun.

Autor: P. Pindor