Raków pokonał “Białą Gwiazdę”

10 April 2021 01:10 w Aktualności

Drużyna pod wodzą Marka Papszuna pokonała na wyjeździe, krakowską Wisłę 2:1 w drugim spotkaniu 24.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Prowadzenie dla Rakowa strzałem głową dał David Tijanić w 33. minucie, ale krakowianie odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie bramką z rzutu karnego, który wykorzystał Michał Frydrych. Wynik ustałił w drugiej części gry, Marcin Cebula.

Teraz przed drużyną Rakowa Częstochowa arcyważne spotkanie w 1/2 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. W najbliższą środę, 14.kwietnia br. częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z obrońcą trofeum wywalczonego przed rokiem, Cracovią. Początek tego spotkania o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim im.Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie przy ulicy Kałuży 1.

Mecz „na żywo” pokaże stacja Polsat Sport oraz ogólnodostępna stacja naziemna, Super Polsat. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:20.

09.04.2021, g.20:30: Kraków (Stadion Miejski im.Henryka Reymana) :

TS Wisła Kraków – RKS Raków Częstochowa 1:2, (1:1),

Bramki:
0:1: Tijanić 33′
1:1: Frydrych 39′ (k)
1:2: Cebula 63′

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Burliga 60′ (faul), Żukow 69′ (faul), Kuveljić 75′ (faul), Frydrych 77′ (faul), Kone 90′ (faul) – Jach 42′ (faul), Lederman 88′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

TS Wisła Kraków: 1.Mateusz Lis – 8.Łukasz Burliga (76′ 16.Jakub Błaszczykowski), 26.Uros Radaković, 25.Michal Frydrych, 4.Maciej Sadlok (kpt) (83′ 5.Souleymane Kone), 54.Piotr Starzyński (83′ 20.Piotr Gruszkowski), 21.Nikola Kuveljić, 10.Gierogij Żukow (76′ 9.Rafał Boguski), 77.Stefan Savić, 40.Yaw Yeboah, 55.Żan Medved (83′ 44.Aleksander Buksa).

Rezerwowi: 48.Kamil Broda – 17.Serafin Szota, 34.David Gordon Mawutor, 43.Dawid Szot.
Trener: Peter Hyballa.

RKS Raków Częstochowa: 28.Dominik Holec – 4.Kamil Piątkowski, 24.Zoran Arsenić, 33.Jarosław Jach (74′ 6.Andrzej Niewulis), 7.Fran Tudor (84′ 89.Daniel Mikołajewski), 10.Igor Sapała (kpt), 20.Marko Poletanović (46′ 8.Ben Lederman), 43.David Tijanić, 77.Marcin Cebula (67′ 14.Daniel Szelągowski), 23.Patryk Kun, 18.Jakub Arak (67′ 21.Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 1.Branislav Pindroch – 22.Iwo Kaczmarski, 47.Mateusz Wdowiak, 71.Wiktor Długosz.
Trener: Marek Papszun

Autor: P. Pindor