Podział punktów z “Nafciarzami”

13 March 2021 21:29 w Aktualności

Drużyna Rakowa Częstochowa zremisowała na wyjeździe z Wisłą Płock 2:2 w spotkaniu 21.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gole dla podopiecznych Marka Papszuna w tym meczu zdobyli : Kamil Piątkowski w 72.minucie oraz Ivi Lopez w 81.minucie z rzutu karnego. Z kolei trafienia dla „Nafciarzy” były dziełem Patryka Tuszyńskiego (56′) oraz Rafała Wolskiego w 70.minucie.

W następnej serii gier – drużyna pod wodzą Marka Papszuna zmierzy się na GIEKSA Arena w Bełchatowie z Górnikiem Zabrze. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 20.marca br. o godzinie 17:30. Będzie to też najprawdopodobniej ostatnie spotkanie Rakowa w roli gospodarza na GIEKSA Arena w Bełchatowie. Mecz „na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:10.

13.03.2021, g.15:00 : Płock (Stadion im.Kazimierza Górskiego) :

ZKS Wisła Płock – RKS Raków Częstochowa 2:2 (0:0)

Bramki:
1:0: Tuszyński 56′
2:0: Wolski 70′
2:1: Piątkowski 72′
2:2: Ivi Lopez 81′ (k)

Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Uryga 86′ (faul), Rzeźniczak 87′ (faul), Wolski 90′ (faul) – Lederman 89′ (faul), Mecz bez udziału publiczności.

ZKS Wisła Płock : 1.Krzysztof Kamiński – 15.Krisitian Vallo, 25.Jakub Rzeźniczak, 18,Alan Uryga (kpt), 24.Angel Garcia, 9.Dawid Kocyła (80′ 37.Mateusz Lewandowski), 6.Damian Rasak (80′ 94.Dusan Lagator), 23.Filip Lesniak, 17.Hubert Adamczyk (63′ 21.Rafał Wolski), 14.Mateusz Szwoch, 8.Patryk Tuszyński (87′ 27.Torgil Gjertsen).

Rezerwowi: 99.Bartłomiej Gradecki – 2.Damian Michalski, 16.Bartłomiej Zynek, 26. Cilian Sheridan, 33.Damian Zbozień.
Trener: Radosław Sobolewski.

RKS Raków Częstochowa: 28.Dominik Holec – 4.Kamil Piątkowski, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 33.Jarosław Jach (73′ 17.Petr Schwarz), 7.Fran Tudor, 8.Ben Lederman, 11.Ivi Lopez (87′ 14.Daniel Szelągowski), 77.Marcin Cebula (73′ 43.David Tijanić), 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (87′ 18.Jakub Arak).

Rezerwowi: 1,Branislav Pindroch – Wiktor Długosz, 89.Daniel Mikołajewski, Mateusz Wdowiak.
Trener: Marek Papszun

Autor: P. Pindor