Awans do 1/4 Pucharu Polski

11 February 2021 01:26 w Aktualności

Czerwono-niebiescy pokonali dziś w Bełchatowie Górnik Zabrze i tym samym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Częstochowianie mocno rozpoczęli spotkanie. Już po 13 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 2:0, a gole dla Rakowa zdobyli odpowiednio V. Gutkovskis 3′ oraz I. Lopez 13′. Podopieczni M. Papszuna stworzyli sobie jeszcze w pierwszej połowie kilka klarownych sytuacji do podwyższenia wyniku, lecz bramki w tej części spotkania już nie padły.

W drugiej części gry do głosu doszli Zabrzanie, po dwóch golach strzelonych przez J. Jiménez na tablicy widniał rezultat 2:2. Ostatni kwadrans gry należał już do Rakowa. Czerwono-niebiescy zdobyli dwa gole i ustalili wynik meczu na 4:2. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio I. Lopez 87′ oraz J. Jach w 90′.