Dopisujemy kolejne trzy punkty

19 September 2020 00:11 w Aktualności

Zwycięstwem Czerwono-Niebieskich 4:1 zakończyło się spotkanie 4 kolejki PKO Ekstraklasy. Częstochowianie ograli w Bielsku miejscowe Podbeskidzie. Gospodarze już w 13 minucie meczu wyszli na prowadzenie, gola zdobył Nowak. Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie, a gole dla Rakowa zdobywali odpowiednio Schwarz w 21′ i 40′ były to bramki po strzałach z rzutów karnych. Gola z “jedenastki” zdobył również Gutkovskis w 45′. Jedyna bramka z akcji dla Częstochowian padł w 34′ a zdobył ją Cebula.

1:4: Gutkovskis 45’

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Jaroch 45+1’ (faul) – Wilusz 7’ (faul), Petrasek 51’ (faul).
Widzów: 4397.

TS Podbeskidzie Bielsko – Biała: 1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch (kpt), 3. Aleksander Komor, 4. Milan Rundić, 22. Kacper Gach – 50. Maksymilian Sitek (19’14. Filip Laskowski), 7. Rafał Figiel (57’ 10. Desley Ubbink), 19. Michał Rzuchowski, 6. Tomasz Nowak (57’ 21. Gergő Kocsis), 8. Karol Danielak (75’ 11. Łukasz Sierpina) – 9. Kamil Biliński (74’ 95. Marko Roginić).
Rezerwowi: 13.Rafał Leszczyński – 20.Dmytro Bashlai, 2.Filip Modelski, 15.Jakub Bieroński.
Trener: Krzysztof Brede.

RKS Raków Częstochowa: 29. Jakub Szumski – 4. Kamil Piątkowski, 2. Tomáš Petrášek (kpt), 3. Maciej Wilusz – 7. Fran Tudor (86’ 27. Daniel Bartl), 43. David Tijanić (86’ 8. Ben Lederman), 17. Petr Schwarz (82’ 15. Giánnis Papanikoláou), 10. Igor Sapała, 77. Marcin Cebula (72’ 11. Ivi López), 23. Patryk Kun – 21. Vladislavs Gutkovskis (82’ 9. Sebastian Musiolik).
Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 6.Andrzej Niewulis, 20.Marko Poletanović, 13.Piotr Malinowski.