Raków podejmuje Arkę

13 September 2019 17:55 w Aktualności

W najbliższą sobotę, 14.września br. o godzinie 15:00 w roli gospodarza na GIEKSA Arena w Bełchatowie zmierzą się z gdyńską Arką w spotkaniu 8.Kolejki PKO Ekstraklasy. Arbitrem głównym będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

Sobotnie spotkanie z drużyną prowadzoną przez Jacka Zielińskiego będzie bardzo ważne dla obydwu drużyn znajdujących się w dolnych rejonach tabeli. Gdynianie z dorobkiem zaledwie 5.punktów plasują się na 14.miejscu, pierwszym pod “kreską”. Drużyna pod wodzą Marka Papszuna z kolei na swoim koncie uzbierała do tej pory sześć punktów i o jedno “oczko” wyprzedza swojego najbliższego rywala.

Kadra MGKS Arki Gdynia na rundę jesienną sezonu 2019/2020:

Bramkarze: Pavels Steinbors (Łotwa), Kacper Krzepisz, Marcin Staniszewski.

Obrońcy: Christian Maghoma (Kongo/Anglia), Frederik Helstrup (Dania), Samuel Araújo Fernández “Samu Araújo ” (Hiszpania), Adam Marciniak (kapitan drużyny), Michael Olczyk (Polska/Niemcy), Luka Marić (Chorwacja), Adam Danch, Damian Zbozień, Jakub Wawszczyk.

Pomocnicy: Marcus Vinícius da Silva de Oliveira “Marcus Vinícius” (Brazylia/Polska), Davit Skhirtladze (Gruzja), Marko Vejinović (Holandia/Bośnia i Hercegowina/Serbia), Michał Nalepa, Michał Kopczyński, Adam Deja, Kamil Antonik, Santiago Samanes Bonito “Santi Samanes” (Hiszpania), Azer Busuladzić (Bośnia i Hercegowina/Dania), Marcin Budziński, Mateusz Młyński, Mateusz Stępień, Fernando García Puchades “Nando García” (Hiszpania).

Napastnicy: Maciej Jankowski, Rafał Siemaszko, Jan Łoś, Fabian Serrarens (Holandia).

Przybyli:
Kamil Antonik – CWKS Resovia Rzeszów
Samuel Araújo Fernández “Samu Araújo ” – Club Atlético de Madrid B
Marcin Budziński – MKS Cracovia Kraków
Azer Busuladzić – APS Atrómitos Athinón
Fernando García Puchades “Nando García” – Extremadura UD
Michał Kopczyński – Wellington Phoenix FC
Santiago Samanes Bonito “Santi Samanes” – Coruxo FC
Davit Skhirtladze – Riga FC
Fabian Serrarens – vbv De Graafschap
Marko Vejinović – AZ Alkmaar
Jakub Wawszczyk – RKS Radomiak Radom

Sztab szkoleniowy:
Trener: Jacek Zieliński
II Trener : Grzegorz Witt
Asystent trenera : Daniel Myśliwiec
Trener bramkarzy : Jarosław Krupski
Koordynator sztabu medycznego – fizjoterapeuta, specjalista odnowy biologicznej : Marek Gaduła
Trener przygotowania motorycznego i diagnostyki : Łukasz Radzimiński
Fizjoterapeuta: Piotr Jasiński
Specjalista odnowy biologicznej : Marek Latos
Kierownik drużyny : Paweł Bednarczyk
Lekarz : Janusz Śliwiński
Lekarz: Rafał Camilleri

Autor: P. Pindor