“Tyscy” na Limanowskiego

3 May 2019 09:41 w Aktualności

Do zakończenia sezonu w Fortuna 1.Lidze pozostały zaledwie trzy kolejki. W najbliższą sobotę, 4.maja br. ekstraklasowy już częstochowski Raków podejmie przed własną publicznością, drużynę GKS-u Tychy. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 19:00.

Po ostatniej, ligowej porażce w Łodzi z tamtejszym ŁKS-em, 0:2 – przewaga Rakowa nad wiceliderem z Łodzi stopniała i wcale jeszcze nie jest pewne, że to Raków zostanie Mistrzem Fortuna 1.Ligi. Obecnie na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, drużyna pod wodzą Marka Papszuna ma na swoim koncie 68.punktów i o sześć “oczek” wyprzedza drużynę ŁKS-u Łódź.

W najbliższą sobotę-częstochowianie zmierzą się przed własną publicznością z GKS-em Tychy. Drużyna pod wodzą doświadczonego Ryszarda Tarasiewicza z dorobkiem 43.punktów plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli.

W tyskim zespole występuje dwóch byłych zawodników Rakowa: Łukasz Sołowiej i Jakub Piątek. Ten pierwszy w sezonach 2016/2017 i 2017/2018 rozegrał w Rakowie 11.spotkań natomiast Jakub Piątek w sezonie 2015/2016 wystąpił w 14.spotkaniach Rakowa Częstochowa.

Kadra GKS-u Tychy na rundę wiosenną sezonu 2018/2019:

Bramkarze: Mateusz Maciejowski, Adrian Odyjewski, Marek Igaz (Słowacja) , Konrad Jałocha.

Obrońcy: Łukasz Sołowiej, Marcin Biernat, Maciej Mańka, Marcin Kowalczyk, Mateusz Grzybek, Dawid Abramowicz, Paweł Szołtys, Łukasz Bogusławski.

Pomocnicy: Edgar Bernhardt (Kirgistan/Niemcy), Łukasz Grzeszczyk (kapitan drużyny), Carlos Alberto Pe?a Rodríguez (Meksyk), Nikolas Wróblewski, Jakub Piątek, Sebastian Steblecki, Hubert Adamczyk, Omar Monterde Villaescusa (Hiszpania), Dominik Połap, Keon Kelly Daniel (Trynidad i Tobago), Kacper Laskoś, Kacper Piątek.

Napastnicy: Jakub Vojtuš (Słowacja), Michał Staniucha, Mateusz Piątkowski, Artur Siemaszko.

Przybyli:
Kacper Laskoś – TS Wisła Kraków
Carlos Alberto Pe?a Rodríguez – Club Necaxa
Mateusz Piątkowski – MKS Miedź Legnica
Artur Siemaszko – KGHM Zagłębie Lubin
Łukasz Sołowiej – OKS Stomil Olsztyn
Paweł Szołtys – KP Starogard Gdański

Sztab szkoleniowy:
Trener: Ryszard Tarasiewicz
Asystent trenera : Waldemar Tęsiorowski
Asystent trenera : Tomasz Wolak
Trener bramkarzy : Tomasz Rogala
Kierownik drużyny: Grzegorz Kiecok
Fizjoterapeuta : Leszek Simiłowski
Fizjoterapeuta : Łukasz Tatoj
Lekarz: Marek Owczarek

Autor: P. Pindor