Spełnić “czerwono – niebieski sen”

17 April 2019 19:36 w Aktualności

Drużyna częstochowskiego Rakowa stanie w “Wielki czwartek” przed olbrzymią szansą zapewnienia sobie awansu do Ekstraklasy w przyszłym sezonie. Okazja do tego jest wymarzona – podopieczni Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z przedostatnią w tabeli – Bytovią Bytów. Początek meczu o godzinie 18:00 na Stadionie MOSiR przy ulicy Mickiewicza 13.

Zgoła odmienne nastroje panują w obydwu drużynach. Raków, któremu brakuje do awansu zaledwie dwóch punktów w sześciu meczach- “sprawę może załatwić” już w czwartek, 18.kwietnia br.

Natomiast bytowianie na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu plasują się na przedostatniej pozycji w ligowej tabeli. Podopieczny Adriana Stawskiego mają na swoim koncie zaledwie 29 “oczek”.

Murowanym faworytem do zainkasowania pełnej puli będzie bez wątpienia Raków, który już jako beniaminek Ekstraklasy może nim być podczas okresu Świąt Wielkiej Nocy. Co ciekawe, od ostatniego spotkania Rakowa Częstochowa w najwyższej klasie rozgrywkowej minęło dokładnie…21 lat!

Kadra MKS Bytovii Bytów na rundę wiosenną sezonu 2018/2019:

Bramkarze: Mateusz Oszmaniec, Bartosz Ryngwelski, Andrzej Witan.

Obrońcy: Diego Bardanca Flórez (Filipiny/Hiszpania), Krzysztof Bąk (kapitan drużyny), Maciej Dampc, Fabian Hiszpański, Mateusz Kaba, Jakub Kuzdra, Arsenij Procyszyn (Ukraina), Wojciech Wilczyński, Dawid Witkowski, Łukasz Wróbel.

Pomocnicy: Maciej Błaszkowski, Filip Burkhardt, Sławomir Duda, Maksymilian Hebel,Sebastian Kamiński, Krzysztof Kropidłowski, Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta, Tomasz Swędrowski, Łukasz Wasiak, Bartosz Wolski, Patryk Wolski.

Napastnicy: Gracjan Jaroch, Mateusz Kuzimski.

Przybyli:
Diego Bardanca Flórez – Real Sociedad Gimnástica de Torrelavega
Fabian Hiszpański – ZKS Wisła II Płock
Sebastian Kamiński – RTS Widzew Łódź
Łukasz Moneta – KGHM Zagłębie Lubin
Tomasz Swędrowski – PGE FKS Stal Mielec

Sztab szkoleniowy:
I Trener: Adrian Stawski
Asystent trenera: Ryszard Mądzelewski
Grający asystent trenera: Krzysztof Bąk
Fizjoterapeuta: Waldemar Kowalik
Fizjoterapeuta: Witold Antoniak
Trener bramkarzy: Michał Chamera
Kierownik drużyny: Jacek Maszkowski

Autor: P. Pindor