Zwycięstwo na pożegnanie z kibicami!

24 November 2018 00:53 w Aktualności

Nie było niespodzianki. W spotkaniiu 20.Kolejki Fortuna 1.Ligi – drużyna częstochowskiego Rakowa pokonała przed własną publicznością, Chojniczankę Chojnicę 1:0. Jedynego gola zdobył już w 7.minucie – Szymon Lewicki.

Dla częstochowian było to dziewiętnaste spotkanie bez porażki! Od samego początku meczu to gospodarze przejęli inicjatywę. Już w 4.minucie blisko zdobycia gola był Patryk Kun, ale w sytuacji “sam na sam” z Radosławem Janukiewiczem górą okazał się bramkarz gości. W 7.minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne Patryka Kuna idealnie sfinalizował Szymon Lewicki, który pokonał bramkarza przyjezdnych- strzałem głową.

Po zdobyciu gola Raków mógł zdobyć kolejne bramki, jednak zarówno próby Piotra Malinowskiego, Maciej Domańskiego oraz Szymona Lewickiego okazały się nieskuteczne.

W drugiej części gry inicjatywę na boisku przejęli goście. W 76.minucie najbliżej zdobycia bramki wyrównującej był Emil Drozdowicz, który jednak w sytuacji sam na sam z Michałem Gliwą przestrzelił tylko w sobie wiadomy sposób.

Im bliżej do końcowego gwizdka sędziego, tym sytuacja na boisku była coraz bardziej napięta. Częstochowianie kończyli mecz w “10″, kiedy tow 84.minucie – arbiter główny – Piotr Lasyk z Bytomia pokazał Arkadiuszowi Kasperkiewiczowi drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Podopieczni Marka Papszuna mimo gry w osłabieniu dowieźli zwycięstwo do samego końca. Po 20 kolejkach Raków ma na swoim koncie 45 punktów. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają w niedzielę, 2 grudnia br. O godzinie 12:45 zmierzą się na wyjeździe z Odrą Opole.

Będzie to spotkanie 21.Kolejki Fortuna 1.Ligi i zostanie ono rozegrane na Stadionie Miejskim “Odra” przy ulicy Oleskiej 51.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu Raków pokonał Odrę 1:0 po golu zdobytym w 89.minucie przez Miłosza Szczepańskiego.

23 listopada 2018, 20:45 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – MKS Chojniczanka Chojnice 1:0, (1:0),

Bramka:
1:0: Lewicki 7′

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki : Zachara 44′ (faul), Kasperkiewicz 56′ (faul), Musiolik 90′ (faul), Gliwa 90+4′ (niesportowe zachowanie) – Boczek 43′ (faul), Paprzycki 49′ (faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą) : Kasperkiewicz 84′ (faul). Widzów: 1921.

RKS Raków Częstochowa : 1. Michał Gliwa – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 28. Arkadiusz Kasperkiewicz – 13. Piotr Malinowski, 17. Petr Schwarz, 19. Marcin Listkowski, 20. Mateusz Zachara (75′ 8. Adam Radwański), 9. Maciej Domański (83′ 14. Kamil Kościelny), 23. Patryk Kun, 32. Szymon Lewicki (88′ 96. Sebastian Musiolik).

Rezerwowi : 29.Jakub Szumski – 25. Karol Mondek, 30.Miłosz Szczepański, 99.Karol Noiszewski.

Trener: Marek Papszun.

MKS Chojniczanka Chojnice: 84. Radosław Janukiewicz – 23. Jacek Podgórski, 42. Seweryn Michalski, 90. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka, 16. Miłosz Przybecki, 5. Paweł Zawistowski (kpt) (78′ 85. Hubert Wołąkiewicz), 20. Oskar Paprzycki, 27. Piotr Grzelczak – 11. Janusz Surdykowski (81′ 87. Damian Piotrowski), 17. Tomasz Mikołajczak (66′ 21. Emil Drozdowicz).

Rezerwowi : 94.Grzegorz Wnuk – 2.Kamil Sylwestrzak, 7.Krzysztof Danielewicz, 77.Rafał Kobryń.

Trener: Maciej Bartoszek

Autor: P. Pindor