W Tychach bez goli

21 October 2018 08:38 w Aktualności

W spotkaniu 15.Kolejki Fortuna 1.Ligi – drużyna częstochowskiego Rakowa zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z tyskim GKS-em. Częstochowianie nadal są liderem tabeli ale…mają zaledwie dwa punkty przewagi na drugą w tabeli- Sandecją Nowy Sącz.

Pierwsza groźna sytuacja pod bramką gospodarzy miała miejsce dopiero w drugim kwadransie gry pierwszej połowy. Na uderzenie z za pola karnego zdecydował się Petr Schwarz, jednak mocny strzał pomocnika Rakowa na rzut rożny z najwyższym trudem “sparował” – Konrad Jałocha.

Następnie kilka chwil później mocne uderzenie Mateusza Grzybka nad poprzeczką zdołał przenieść Michał Gliwa. W 40.minucie bardzo blisko objęcia prowadzenia byli częstochowianie, jednak po strzale Dariusza Formelli znów bardzo dobrze w tym meczu interweniował Konrad Jałocha.

Tuż po zmianie stron, w 48.minucie “zakotłowało” się pod bramką gospodarzy- “na raty” bramkarza gospodarzy próbował pokonać Andrzej Niewulis- najpierw nogą a później…nogą! Ten drugi strzał próbował dobijać jeszcze Dariusz Formella ale znów skutecznie interweniował bramkarz GKS-u Tychy.

Mimo ogromnej przewagi Rakowa w drugiej połowie…to podpieczni Marka Papszuna mogli to spotkanie przegrać. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, mający przed sobą tylko bramkarza Michała Gliwę – Sebastian Steblecki fatalnie przestrzelił. W zespole gospodarzy do 86.minucie na boisku przebywał…były piłkarz Rakowa – Jakub Piątek.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w środę, 24.października br. O godzinie 17:00 częstochowianie zmierzą się z zajmującym trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1.Ligi – beniaminkiem- ŁKS-em Łódź. Będzie to zaległe spotkanie 14.serii gier. Ten mecz “na żywo” pokaże Polsat Sport News. Początek przedmeczowego studia o godzinie 16:45.

20 października 2018, 17:45 – Tychy (Stadion Miejski Tychy):

GKS Tychy – RKS Raków Częstochowa 0:0

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki : Steblecki 76′ (faul), Abramowicz 89′ (faul) – obaj GKS Tychy. Widzów: 4672.

GKS Tychy : 91. Konrad Jałocha – 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 27. Daniel Tanżyna, 33. Dawid Abramowicz, 16. Jakub Piątek (86′ 5. Maciej Mańka), 93. Łukasz Bogusławski (46′ 17. Sebastian Steblecki), 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk (kpt), 21. Hubert Adamczyk, 19. Michał Staniucha (59′ 9. Jakub Vojtuš).

Rezerwowi: 53.Marek Igaz – 6.Marcin Kowalczyk, 7.Edgar Bernhardt, 77.Kacper Piątek.

Trener: Ryszard Tarasiewicz.

RKS Raków Częstochowa : 1. Michał Gliwa – 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 14. Kamil Kościelny, 13. Piotr Malinowski, 17. Petr Schwarz, 19. Marcin Listkowski, 30. Miłosz Szczepański (70′ 8. Adam Radwański), 11. Dariusz Formella, 23. Patryk Kun (81′ 27. Daniel Bartl), 96. Sebastian Musiolik (75′ 32. Szymon Lewicki).

Rezerwowi : 29.Jakub Szumski – 2.Tomas Petrasek, 9.Maciej Domański, 10.Adam Czerkas

Trener: Marek Papszun