Podział punktów na Limanowskiego

16 September 2018 17:16 w Aktualności

W spotkaniu kończącym 10.Kolejkę Fortuna 1.Ligi – drużyna częstochowskiego Rakowa zremisowała przed własną publicznością ze Stalą Mielec, 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył w 10.minucie, Marcin Listkowski. Wyrównał w 27.minucie – Bartosz Nowak. Strata punktów pozwoliła częstochowianom zachować pozycji lidera tabeli Fortuna 1.Ligi.

Niedzielny mecz bardzo dobrze rozpoczęli częstochowianie, którzy już w 10.minucie objęli prowadzenie. Na strzał z za pola karnego zdecydował się Marcin Listkowski. Piłka zmierzająca do bramki odbiła się jeszcze od jednego z zawodników gości i wpadła obok kompletnie zaskoczonego Seweryna Kiełpina.

Po zdobyciu gola, gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku aż do 27.minuty, kiedy to przed polem karnym Rakowa nieprzepisowo faulowany był Marcel Gąsior. Do piłki podszedł Bartosz Nowak, który przepięknym strzałem pokonał Michała Gliwę.

Mielczanie w 35.minucie mogli objąć prowadzenie, jednak po kontrataku i strzale Mendiego bramkarz Rakowa, skutecznie interweniował.

Druga część spotkania już nie była tak emocjonująca jak premierowa odsłona. W tym czasie należy wyróżnić dwie sytuacje. Najpierw groźne uderzenie Grzegorza Kuświka z najwyższym trudem obronił Michał Gliwa, następnie w 85.minucie dośrodkowanie wzdłuż bramki Piotra Malinowskiego do Sebastiana Musiolika w ostantiej chwili na rzut rożny wybił jedenn z zawodników gości.

Tym samym spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Wśród gości na Trybunie ViP mogliśmy dostrzec Jacka Magierę – Selekcjonera Piłkarskiej Reprezentacji Polski U-20 oraz byłego zawodnika Rakowa a obecnie jednego ze skautów Legii – Tomasza Kiełbowicza oraz Dyrektora sportowego Wisły Kraków – Arkadiusza Głowackiego.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegra w sobotę, 22 września br. O godzinie 12:45 na wyjeździe częstochowianie zmierzą się z beniaminkiem Fortuna 1.Ligi – Wartą Poznań.

Ten mecz zostanie rozegrany przy ulicy Droga Dębińska 12. W drużynie ze Stolicy Wielkopolski występuje dwóch, byłych zawodników Rakowa: bramkarz Tomasz Laskowski (w rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 rozegrał w Rakowie 20.spotkań) oraz napastnik Paweł Piceluk (w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 wystąpił w drużynie Rakowa w sześciu meczach, w których zdobył jednego gola).

Spotkanie Warty z Rakowem pokaże “na żywo” Polsat Sport. Początek przedmeczowego studia o godzinie 12:30.

16 września 2018, 12:30 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – PGE FKS Stal Mielec 1:1, (1:1),