Lider “zgubił się” pod Wawelem

9 September 2018 20:39 w Aktualności

Drużyna częstochowskiego Rakowa zremisowała (1:1) na wyjeździe z ostatnią w tabeli – Garbarnią Kraków. Jedynego gola dla częstochowian zdobył w 38.minucie- Szymon Lewicki. Wynik ten dowodzi, że w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi , nie ma już słabych drużyn.

Co ciekawe pierwsi gola zdobyli krakowianie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym najprzytomniej zachował się Dawid Nowak, który strzałem głową pokonał Michała Gliwę. Gospodarze tym samum prowadzili po trafieniu byłego reprezentanta Polski.

Częstochowianie do wyrównania doprowadzili w 38.minucie, kiedy to po mocnym strzale z dystansu Igora Sapały, Marcin Cabaj “wypluł” przed siebie futbolówkę.

Piłka trafiła wprost pod nogi Szymona Lewickiego, który nie zwykł marnować takich sytuacji i zdobył wyrównującego gola.

Druga część spotkania to już dominacja na boisku piłkarzy Rakowa. Goście zdobyli co prawda bramkę w 61.minucie, ale zdaniem arbitra Miłosz Szczepański w tej sytuacji znajdował się na pozycji spalonej.

Raków mógł to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Jednak w 88.minucie fatalny strzał Dariusza Formelli z “wapna” bez problemów obronił Marcin Cabaj.

W następnej kolejce podopieczni Marka Papszuna zmierzą się przed własną publicznością ze Stalą Mielec. Spotkanie w ramach 10.Kolejki Fortuna 1.Ligi zostnaie rozegrane w niedzielę , 16 września br. o godzinie 12:30.

09.09.2018, g.12:30, Kraków (Stadion Miejski)

RKS Garbarnia Kraków – RKS Raków Częstochowa 1:1, (1:1) :