Prezentacja rywala – GKS Katowice

9 March 2018 10:00 w Aktualności

Już w najbliższą sobotę 10 marca, o godzinie 17:45, Czerwono – Niebiescy rozegrają pierwszy mecz o punkty w tym roku. Naprzeciw podopiecznych trenera Marka Papszuna stanie jedenastka GKS-u Katowice.
Zawodnicy z Bukowej jak co roku tak i teraz są zaliczani do grona faworytów do awansu. W tym sezonie podopieczni Jacka Paszulewicza zgromadzili na swoim koncie 28 punktów, które pozwalają im na piastowanie dziewiątego miejsca w tabeli. Złoto– Zielono – Czarni do liderującej w tym momencie drużyny Chojniczanki Chojnice tracą siedem punktów, natomiast do naszej jedenastki strata wynosi punktów cztery. Różnica zaledwie czterech oczek pokazuje, iż będzie to niesamowicie wyrównane i jednocześnie zacięte spotkanie.
Drużyny Rakowa i GKS Katowice w ostatnich dziesięciu latach mierzyły się ze sobą zaledwie jeden raz. Spotkanie to rozegrane zostało 19 sierpnia 2017 roku w Częstochowie i zakończyło się porażką podopiecznych Marka Papszuna 3:1. W tamtym spotkaniu bramkę dla Rakowa zdobył Jakub Łabojko, natomiast dla gości dwa trafienia zaliczył Andreja Prokić oraz jedno Wojciech Kędziora.

Podstawowe informacje o klubie GKS Katowice
Pełna nazwa klubu: GKS GieKSa Katowice S.A.
Data założenia: 27 lutego 1964r.
Barwy: Złoto – Zielono – Czarne
Siedziba klubu: ul. Bukowa 1a, 40-108 Katowice
Stadion: Stadion Miejski
Prezes: Marcin Janicki
Trener: Jacek Paszulewicz

Sukcesy:
Wicemistrzostwo Polski (4x)
Puchar Polski (3x)
Superpuchar Polski (2x)

Skład GKS Katowice na rundę wiosenną sezonu 2017/2018 kształtuje się następująco:

Bramkarze: Abramowicz Mateusz, Frankowski Szymon, Nowak Sebastian, Wierzbicki Maciej

Obrońcy: Frańczak Adrian, Kamiński Mateusz, Klemenz Lukas, Mączyński Mateusz, Midzierski Tomasz, Mokwa Tomasz, Słaby Kamil, Wnuk Patryk

Pomocnicy: Błąd Adrian, Ćerimagić Armin, Foszmańczyk Tomasz, Kalinkowski Bartłomiej, Mandrysz Paweł, Plizga Dawid, Poczobut Bartłomiej, Skrzecz Oktawian, Słomka Wojciech, Zejdler Łukasz

Napastnicy: Goncerz Grzegorz, Kędziora Wojciech, Prokić Andreja, Volas Dalibor

Sztab szkoleniowy GKS Katowice:

Trener: Paszulewicz Jacek
Asystent trenera: Dziółka Jakub
Trener bramkarzy: Bledzewski Andrzej
Trener analityk: Łajczak Mateusz
Fizjoterapeuci: Blaut Paweł i Herman Wojciech
Kierownik: Kobyłka Jakub