Raport z Limanowskiego cz. 2

30 January 2018 19:51 w Aktualności

Podczas ostatnich kilku dni w Rakowie jeśli chodzi o transfery było ciekawie. Ilość sprowadzonych nowych nazwisk staje się imponująca, a przecież dotychczasowi gracze pola za darmo nie oddadzą. Rywalizacja o miejsce w składzie będzie zatem ogromna. W miniony piątek czerwono-niebiescy zagrali sparing z MFK Karvina. Grający w najwyższej klasie rozgrywkowej Czesi zostali pokonani 1:0 po bramce zdobytej w ogromnym zamieszaniu przez Przemysława Oziębałę. (link do skrótu)

W meczu tym bramki Rakowa strzegł zakontraktowany z Legii Jakub Szumski, w drugiej zaś Filip Wichman, testowany bramkarz grający ostatnio w trzecioligowcu z dalekiej Japonii – Yokohama SCC. To że z tyłu było “na zero” to również zasługa obrony, a tam prym wiódł Artem Rakhmanov, nowy nabytek wydaje się wpisuje się w pomysł na grę trenera Papszuna. Natomiast raczej w łaski naszego szkoleniowca nie wkupił się Teemu Penninkangas, plotka głosi, że fin nie zostanie u nas na dłużej.

W pomocy nowe nazwiska wzbudzają duże nadzieje. Kontrakty podpisali już Dariusz Formella grający ostatnio w Pogoni Szczecin. Zawodnik ten jesienią zagrał w 18 meczach ligowych zdobywając dwie bramki. Faktem stało się też nabycie Miłosza Szczepańskiego z Legii Warszawa. Czy jego talent, który sprawiał że był to cel numer 1 Rakowa w tym oknie transferowym się potwierdzi, zobaczymy. W każdym razie wszystkim nowym, życzymy powodzenia!

Kolejny sparing 3 lutego w Brzegu z Miedzią Legnica. Znamy też termin pierwszego meczu w lidze, z Chojniczanką w Chojnicach zagramy 2 marca w piątek o godzinie 20.

P.S. Takie pory rozgrywania meczów ligowych będą możliwe niedługo również i u nas. Na stadionie właśnie trwa montaż projektorów oświetleniowych;)