2017.09.16 Chrobry Głogów – Raków

18 September 2017 18:34 w Aktualności

Po serii porażek, przyszło nam się wybrać na mecz wyjazdowy do rewelacyjnie spisującego się w tym sezonie Chrobrego. Zespół z Głogowa zajmował trzecią pozycję w tabeli Nice1 ligi, a Raków był prawie na dnie tabeli. Na ten mecz postanowiliśmy wybrać się autokarami i autami. Mecz pierwotnie miał być o innej godzinie, ale ze względu na transmisję w Polsacie Sport, spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:45. Po odhaczeniu się wszystkich na liście, w asyście wahadła ruszamy w drogę. Z Częstochowy wyjeżdżają dwa autokary i kilka aut. W sumie jest nas 116 osób. Cała droga w asyście obstawy mniejszej lub większej. Pod stadionem meldujemy się na kilka minut przed pierwszym gwizdkiem. Wejście na sektor szybkie i sprawne. Na płocie wieszamy kilka flag i cały mecz jedziemy z dopingiem, wspierającym piłkarzy. Początek meczu idealny po 11 minutach prowadzimy 2:0, chwile później gospodarze strzelają kontaktowego gola. Pod koniec pierwszej połowy strzelamy trzecią bramkę i na przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem. Druga połowa to lekka dominacja Chrobrego, dzięki temu strzelają nam drugiego gola i zaczyna się nerwówka. Końcówka meczu to już obrona Częstochowy, jednak na szczęście wynik się już nie zmienia. Także do domu wracamy w pełni szczęścia. Teraz czas przełamać się w meczu u siebie z Bytovią. Droga powrotna również w asyście wahadła. W Częstochowie jesteśmy w późnych godzinach wieczornych.