
Wyjazd do Niecieczy
2025-08-07
Mamy IV rundę! Losy dwumeczu odwrócone! Maccabi – Raków 0:2[RELACJA]
2025-08-15Po pokonaniu słowackiej Ziliny, w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji częstochowskiemu Rakowowi przyszło się mierzyć przed własną publicznością z Maccabi Hajfa. W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek czerwono-niebiescy kibice byli pochłonięci informacją o urazie Jonatana Brauta Brunesa. W jego miejsce na pozycji numer dziewięć zobaczyliśmy Patryka Makucha, a kolejną szansę w jedenastce otrzymał Tomasz Pieńko.
Medaliki rozpoczęły to spotkanie odważnie i agresywnie. Ale to znów pierwsze pół godziny wyglądało z naszej strony najlepiej. Kilka zmarnowanych okazji Frana Tudora mogło frustrować, ale trzymało w podświadomości fakt, że wicemistrzowie Polski mają więcej piłkarskich argumentów i w końcu powinni uiścić swoją przewagę. Niestety, kwadrans po zmianie stron Djordja Jovanović dośrodkował piłkę w pole karne, a po złym zachowaniu Ericka Otieno i Oskara Repki, Ethane Azoulay obrócił się z nią i silnym uderzeniem po koźle zaskoczył Kacpra Trelowskiego, otwierając wynik. Strata gola znów podcięła skrzydła gospodarzom, którzy do końca mieli tak naprawdę jedną kapitalną szansę na wyrównanie, ale po podaniu Leonardo Rochy Lamine Diaby-Fadiga tylko musnął futbolówkę przed bramkarzem, a potem obrońca nastrzelił wbiegającego Jesusa Diaza. Kolumbijczyk miał jeszcze piłkę meczową w doliczonym czasie meczu, ale nieczysto uderzył z powietrza. Nie pomógł już debiutujący w naszych barwach Marko Bulat, który pokazał próbkę umiejętności przy centrach ze stałych fragmentów gry.
W ten weekend nie gramy, a już za tydzień spotkanie rewanżowe o fazę play-off Conference League w Debreczynie, gdzie za wszelką cenę częstochowianie muszą dążyć do odwrócenia losów rywalizacji.
Raków Częstochowa - Maccabi Hajfa 0:1 (0:0)
Raków: Trelowski - Svarnas, Arsenić (Amorim), Racovitan, Otieno, Repka (Bulat), Barath, Tudor - Ameyaw (Diaby-Fadiga), Pieńko (Diaz) - Makuch (Rocha)
Maccabi: Yermakov - Cornud, Eissat, Seck, Bataille - Naor, Azoulay (Mohamed), Saief (Kassa) - Severina (Podgoreanu), Stewart (Khalaili), Jovanović (Melamed)
Żółte kartki: Eissat, Azoulay, Cornud, Seck, Melamed, Kassa
Autor:K.Bednarski










![Zaczynamy nie po myśli. Maccabi górą na zondacrypto Arenie. Raków – Maccabi 0:1[RELACJA]](https://www.rakow.com.pl/wp-content/themes/betheme/images/cookies.png)