Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 08 Gru 2011, 09:02 
Offline

Rejestracja: 09 Gru 2010, 09:17
Posty: 65
Miejscowość: Częstochowa / 3W
http://www.rp.pl/artykul/69745,765563-W ... e.html?p=2


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 08 Gru 2011, 09:02 
Offline

Rejestracja: 09 Gru 2010, 09:17
Posty: 65
Miejscowość: Częstochowa / 3W
http://www.rp.pl/artykul/69745,765563-W ... e.html?p=2


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 09 Sty 2012, 14:36 
Offline

Rejestracja: 22 Lis 2010, 18:30
Posty: 154
Cytuj:
Na mnie największe wrażenie zrobili gospodarze. Bo Legia, Lechia czy my ? mamy olbrzymi potencjał. Natomiast fani Rakowa mając o wiele mniejsze możliwości, zrobili kilka fajnych imprez.


Całość - http://www.fanslask.fuckpc.com/?p=9196

Mogłoby by to pojawić się w temacie pielgrzymki, ale może uda się ruszyć "Do poczytania" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 11 Sty 2012, 11:00 
Offline

Rejestracja: 19 Lis 2010, 15:13
Posty: 155
Podobnie jak powyższy tekst ten również odnosi się do sobotniej pielgrzymki.

Cytat z weszlo.com

Cytuj:
Nie chcieliśmy, ale chyba jednak musimy? Kilka słów o pielgrzymce kibiców

10 stycznia 2012 - 18:35


Mieliśmy o tym nie pisać. Wiara to sprawa raczej prywatna, każdy ma na ten temat własne refleksje i własny, kształtowany zwykle latami światopogląd. Sobotnia pielgrzymka kibiców na Jasną Górę niczym nie zaskoczyła, bo kibice coraz częściej spotykają się, by niezależnie od barw klubowych rozmawiać o wartościach, czy patriotyzmie. Coraz częściej organizują się w stowarzyszenia, które nie mają oporów, by podejmować współpracę z teoretycznie wrogimi grupami kibiców. Niezależnie czy to Łódź, Warszawa, czy Gdańsk. Zaskoczenie patriotyczno-religijnym charakterem spotkania w Częstochowie mógł wyrażać wyłącznie ignorant, który z kibicami styka się jedynie poprzez sektor buforowy w postaci TV/Internetu/prasy. Dlatego właśnie mieliśmy przemilczeć całą sytuację. I zrobilibyśmy to, gdyby nie medialny odzew na kibicowską pielgrzymkę?

Akurat jeden z nas był na Jasnej Górze i nie dostrzegł tam niczego szokującego. Msza, poświęcenie szalików, potem pogadanka o książce Sławomira Cenckiewicza, wystąpienie Tomasza Sakiewicza, który w ubiegłym roku stał się symbolem przychylności wobec kibiców, wreszcie zbiorcze przedstawienie wszystkich akcji charytatywnych i patriotycznych prowadzonych przez kibiców Legii, Lechii, Śląska i Rakowa. Do tego zbiórka pieniędzy dla rodaków żyjących na emigracji u wschodnich sąsiadów, którzy egzystują na granicy ubóstwa i zbiórka na Pogoń Lwów. Sztampowo do bólu, co zresztą jest w tym wypadku godne pochwały ? pielgrzymka patriotyczno-religijna kibiców to nie festiwal Mardi Grass, tylko, jak sama nazwa wskazuje, msze, rozmowy o patriotyzmie i kibicach.

W mediach jednak zawrzało. Z czystej ciekawości odwiedziliśmy parę serwisów, by zobaczyć jak cała akcja wyglądała z zewnątrz, kiedy my sami mieliśmy relację uczestnika. Poziom zacietrzewienia przeciwko kibicom jest szokujący. Przebiegnijmy się po dostępnych w Internecie opisach ?kibolskiej wyprawy?.

Zaczęła Wyborcza, którą potem w mniejszym lub większym stopniu cytowały inne media, także radiowe jak Eska, czy Zet. Wydarzeniem pielgrzymki według nich była? obecność Piotra Staruchowicza (tytuł: Staruch z szalikiem na Jasnej Górze). Rozumiemy, że ?Staruch? już dawno został gwiazdą i odkurzanym w sezonie ogórkowym tematem, ale rozpisywać się o tym, że uczestniczył w mszy, nie chciał rozmawiać z mediami oraz pozować do fotografii? To już jest poziom dna i artykułów pt. ?Agnieszka Orzechowska robi pranie?. Lepiej jest jednak już parę zdań później. Redaktorzy dopatrzyli się bowiem szalika ?Witamy w piekle?.

Jesteśmy wdzięczni za tak wnikliwe oko i jednocześnie wyrażamy trwogę, że problem odwoływania się do satanistycznych symboli nie został poruszony w mediach. Wyobrażacie sobie, że kibice Manchesteru United, Red Devils mają czelność śpiewać hymn zaczynający się słowami ?God save the Queen?? Albo kibice Widzewa, którzy w jednej z piosenek używają zwrotu ?To my, diabelski młyn?? Symbolem często używanym przez ich lokalnego rywala jest Diabeł Tasmański! Pomijając, że ultrasi często mają ?szatańskie pomysły?, co przecież też jest wyrazem hołdu dla Czarnego Pana. Nie ma to jak przypierdolić się do metaforycznego zwrotu? Wyborczą tymczasem postanawia przebić Polityka.

Adam Szostkiewicz we wstępie swojego felietonu zgadza się z nami ? nie ma o czym pisać, zwyczajna rzecz, zwyczajne spotkanie, do bólu zwykła pielgrzymka. W przeciwieństwie do nas, wyszukał jednak piętę achillesową przedsięwzięcia ? tym razem nie były to szale ?Witamy w piekle? (choć są wspomniane w tekście), ale obecność panów Cenckiewicza i Sakiewicza. Zróbmy tu na moment pauzę i przypomnijmy sobie ubiegłoroczne protesty kibiców. Kto ich wspierał? Kto nakręcił film ?Kibol?? Która z gazet była z nimi nie tylko podczas zadym, ale również podczas akcji charytatywnych i patriotycznych? Czy zatem dziwi udział Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego i kreatora mediów przychylnych kibicom? No panowie, przecież to logiczne, że na manifestacji homoseksualistów występuje Ryszard Kalisz i Kazia Szczuka, a na manifestacji prawicowo usposobionych kibiców jest Sakiewicz i Cenckiewicz. Co więcej, autor zarzuca pielgrzymom? upolitycznienie, i to w dodatku to najgorsze, faszystowskie. - Organizacje faszystowskie poczuły, że można więcej ugrać politycznie na manifestowaniu patriotyzmu niż na naparzankach z anarchistami ? pisze Szostkiewicz. Które organizacje, Ojcowie Salezjanie, czy legijna grupa kibiców Old Fashion Man Club zajmująca się m.in. kupowaniem wieńców dla ofiar powstania, czy książek dla polskich szkół na Litwie? Oczywiście próżno szukać w artykule choćby słowa o ponad godzinnej prezentacji dokonań kibiców na polu inicjatyw charytatywnych. Liczy się szurnąć wierszówkę o ustawkach i upolitycznionych kibolach.

Jeszcze dalej idzie Paweł Krysiak z Gazety Częstochowskiej. On nie przypuszcza, on wie, że kibicom, tym prawdziwym, takim jak on, najbardziej przeszkadzają: ?bójki na trybunach oraz nuda na boisku. Dlatego trzeba ucywilizować doping i poprawić jakość gry?. Dalej pisze, że zupełnie niezrozumiale, inne zadania dla kibiców dostrzega ks. Wąsowicz. Ksiądz stawia przede wszystkim wyzwanie ?odwołania do patriotycznej tradycji?. Mamy zagwozdkę i nie lada problem ? Paweł Krysiak, członek środowiska krytykującego każdy, nawet najbardziej liberalny i delikatny bojkot kibiców przeciw piłkarzom, teraz apeluje, że zadaniem dla nich jest poprawić jakość gry. Równocześnie przekonuje, że jest zwykłym kibicem, któremu przeszkadzają bójki na trybunach. Jakie bójki? Widział jakąś? Może słyszał w mediach, o jednej, czy dwóch w przeciągu całego ostatniego roku? Dla porównania St. Pauli miało ze dwie w ostatnich kilku tygodniach, co nie przeszkadza redaktorom pokroju Krysiaka delektować się ich anarchistycznymi poglądami? Odwołania do patriotyzmu, o które apeluje ks. Wąsowicz są już jego zdaniem zamachem, mającym przysłonić prawdziwe problemy trybun. Nie ma nawet cienia wątpliwości, że jednoczenie kibiców wokół wspólnych wartości, co ? jak widać na fotorelacjach z Jasnej Góry ? przynosi efekty to zwyczajne mydlenie oczu?

Potem redaktor już zupełnie popuszcza wodze fantazji. - Rozumiem zatem, że kibic-patriota jest za PiS-em ? pisze. Nie wiadomo za bardzo skąd wysnuł ten wniosek, skoro przedstawicieli PiS-u nie było na pielgrzymce, nawet w charakterze nieoficjalnym. - Nie przypadkiem specjalnymi gośćmi byli w sobotę na Jasnej Górze szef "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz i historyk Sławomir Cenckiewicz. Ujmując rzecz skrótowo, obaj reprezentują pogląd, że pod rządami Platformy Polska nie jest wolnym krajem ? wyjaśnia po chwili. Musimy przyznać, że to dość odważna i oryginalna interpretacja wykładu o książce ?Długie ramię Moskwy? i Strefie Wolnych Mediów, a wysnute wnioski to już poziom życiowych pytań do Jezusa w Rio. Potem jeszcze finałowe uderzenie ostatecznie kompromitujące kibiców. - Ks. Wąsowicz w słowie do pielgrzymów cieszył się, że "modlimy się w różnobarwnych szalikach ale nie tęczowych". Tą złośliwą uwagą trafił jak kulą w płot. Bo tęcza to symbol nie tylko mniejszości seksualnych ale i tolerancji, a tej na polskich stadionach brakuje najbardziej ? stwierdza Krysiak. Nam się wydaje, że chyba jednak bardziej brakuje utalentowanych piłkarzy?

I tak oto z wydarzenia, które można opisać jednym zdaniem zrobiono zjazd demonicznych, faszyzujących chuliganów z satanistycznymi szalikami i naczelnym bandytą RP Staruchem pośród nich. Strach pomyśleć, co działoby się w mediach, gdyby faktycznie doszło do czegoś nieprzyjemnego?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 13 Sty 2012, 22:37 
Offline

Rejestracja: 29 Gru 2010, 11:10
Posty: 5
"Przełom w Sosnowcu! Kibice znowu będą wspierać drugoligowe Zagłębie"

http://www.sport.pl/sport-slask/1,12185 ... igowe.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 09 Lut 2012, 00:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:29
Posty: 163
Kibice Stomilu zbierają pieniądze na nagłośnienie.

1600 zł planują uzbierać kibice drugoligowego Stomilu Olsztyn na nagłośnienie, które ma się znaleźć na sektorze stadionu zajmowanym przez najwierniejszych sympatyków "biało-niebieskich"

Pieniądze na ten cel mają pochodzić z licytacji specjalnie przygotowanych gadżetów. Oprócz nagłośnienia, kibice z Olsztyna chcą zakupić nowy megafon, który ma służyć im podczas meczów wyjazdowych. Na licytacjach, które znajdują się na forum strony www.stomil.olsztyn.pl można nabyć m.in. oryginalne rękawice KSW (Konfrontacja Sztuk Walki), okolicznościowy szalik Stomilu, wlepki oraz gadżety ze sklepu Styl Ulicy. Licytacja trwa do piątku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 24 Lut 2012, 17:33 
Offline

Rejestracja: 23 Lis 2010, 23:53
Posty: 294
Miejscowość: Czerwono-Niebieski Raków-Zachód
Ze strony zaglebie.sosnowiec.pl :

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie Stowarzyszenia Kibiców Zagłębia Sosnowiec z dyrektorem MOSiR Sosnowiec Rafałem Łydkiem oraz prezesem Zagłębia Leszkiem Baczyńskim.
SKZS: Kibice wracają na Ludowy.
Na spotkaniu sfinalizowano umowę o wynajem pomieszczenia dla SKZS w Domu Sportowca przy ul. Kresowej 1, a także ustalono, że od rundy wiosennej kibice Zagłębia wracają na Stadion Ludowy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 20 Mar 2012, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2010, 13:35
Posty: 231
:lol:
Przeżyj przygodę - zostań Stewardem!

Stowarzyszenie Kibiców Piasta Gliwice poszukuje chętnych do pracy podczas meczów na stadionie przy Okrzei w roli służby porządkowej w młynie. Do zadań Stewarda należy głównie informowanie, oraz pomaganie kibicom w dotarciu na odpowiedni sektor. Na każdym meczu w młynie potrzebnych jest około 20 osób. Docelowo ma to być grupa 30-40 Stewardów, ze wzlędu na to, że nie każdy może być obecny na wszystkich meczach. Jeżeli uda nam się skompletować grupę, to na naszym sektorze nie pojawią się "żółte kurteczki" Certum. Na chętnych czeka pakiet atrakcji.

Po pierwsze wszyscy, którzy zdecydują się na pracę w służbie porządkowej, przejdą dwudniowe profesjonalne szkolenie. Ponadto będzie możliwość spróbowania sił w nowej roli, zdobyć doświadczenie z zakresu zarządzania zasobami ludzkmi, poćwiczyć zdolności interpersonalne i przede wszystkim - przeżyć nową przygodę! Jest jeszcze jeden fakt, który wydaje się być oczywisty, lecz mimo to warto o nim wspomnić - każdy ze Stewardów będzie miał okazję zobaczyć mecze Piasta Gliwice całkowicie za darmo.

Jako ciekawostkę można dodać, iż po przejściu szkolenia trafia się do ogólnopolskiej bazy Stewardów. Z tej puli zostaną wybraną osoby, które będą miały okazję zobaczyć na własne oczy mecze rozgrywane w ramach EURO 2012. Szanse są zapewne niewielkie, ale jak mówi staropolskie przysłowie: "Śmiałym szczęście sprzyja". Zachęcamy do zgłaszania się do pomocy.

http://piastgliwice.eu/component/conten ... -stewardem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 10:50 
Offline

Rejestracja: 22 Lis 2010, 18:30
Posty: 154
Tylko wyborcza! :D

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do poczytania
PostWysłany: 25 Kwi 2012, 17:41 
Offline

Rejestracja: 29 Gru 2010, 11:10
Posty: 5
13 maja na skrze będzie grał m.in: J. Brzęczek, K. Kołaczyk, A. Lenartowski . . .

Kibole Rakowa znów zawitają na loretę ? ? ?

http://www.sport.pl/sport/1,78976,11613 ... obacz.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Zaprzyjaźnione strony: Bluzy everlast