Biogramy zawodników Jedenastki Stulecia

Poniżej prezentujemy biogramy i zdjęcia wszystkich napastników kandydujących do jedenastki stulecia, życzymy miłej lektury i zachęcamy do głosowania.

NAPASTNICY:

———————————————————————————————————————————

Czok Tomasz CZOK (2000-2006) – najskuteczniejszy zawodnik Rakowa na poziomie czwartej ligi. Kapitan drużyny, która została rzucona na głęboką wodę, gdy w klubie zostali tylko juniorzy. Wywalczył z drużyną awans do III ligi (2005) oraz ćwierćfinał Pucharu Polski (2004). W barwach Rakowa zdobył 69 ligowych goli.

———————————————————————————————————————————

Kusal Czesław KUSAL (1941-1949) – siła ognia odrodzonego po wojnie Rakowa. W czasie okupacji członek konspiracyjnej drużyny. Po wojnie w rozgrywkach ligowych trafiał jak na zamówienie. Autor wszystkich sześciu goli w meczu ligowym z Papiernią w sezonie 1948. Gdyby nie stalinowskie zmiany w sporcie i likwidacja sekcji piłkarskiej w Rakowie zrobiłby na pewno większą karierę.

———————————————————————————————————————————

Pedziach Wojciech PĘDZIACH (1962-1969) – wybitny piłkarz. Uzdolniony technicznie i bramkostrzelny zawodnik. Młodzieżowy reprezentant Polski. W Rakowie miał status gwiazdy. Wywalczył z drużyną awans do jedynego w historii klubu finału Pucharu Polski w 1967 roku.

———————————————————————————————————————————

Slawuta Zdzisław SŁAWUTA (1973-1979) – supersnajper Rakowa. Przez cały swój okres pobytu w Rakowie zdobył w oficjalnych meczach 106 goli dla czerwono-niebieskich. Napastnik którego w swoich szeregach chciało mieć pół Polski. W innych czasach zrobiłby na pewno dużą karierę. Po nielegalnym odejściu z Rakowa został zawieszony na rok czasu, co tak naprawdę przekreśliło jego olbrzymi talent.

———————————————————————————————————————————

Jerzy_Stachowiak Jerzy STACHOWIAK (1954-1970) – najskuteczniejszy napastnik w historii Rakowa, młodzieżowy reprezentant Polski, którego chciały najlepsze polskie kluby, ale cechował go patriotyzm lokalny, dzięki któremu stał się legendą klubu. Zawodnik mocno stojący na nogach, niemożliwy do przewrócenia, z dużą fantazją – strzelający niemal z każdej pozycji (nawet bezpośrednio z rzutów rożnych). Skuteczny w grze głową.

———————————————————————————————————————————

Szmidt Kazimierz SZMIDT (1961-1965) – przez okres, w którym reprezentował barwy Rakowa najskuteczniejszy strzelec drużyny. Zdobył ponad 50 goli dla czerwono-niebieskich. Wywalczył z drużyną historyczny awans do II ligi. Potrafił zdobyć bramkę z każdej pozycji.

———————————————————————————————————————————

Turek Henryk TUREK (1972-1982) – bardzo dobrze grający głową napastnik. Mający jednak często w sezonie więcej asyst niż goli. W pierwszej drużynie strzelił dla Rakowa ponad pięćdziesiąt goli. Poważna kontuzja sprawiła, że z roli piłkarza przekształcił się w trenera. „Chory” na Raków. Prowadził zespół w czasach największych problemów organizacyjno-finansowych. Asystent kilku trenerów Rakowa.

———————————————————————————————————————————

Zebrowski Waldemar ŻEBROWSKI (1980-1994) – legenda Rakowa. Zawodnik, który z prawej pomocy został ostatecznie przesunięty do ataku. Najlepszy strzelec klubu na poziomie drugiej ligi. W oficjalnych meczach dla Rakowa zdobył 98 bramek. Ulubieniec trybun przełomu lat 80. i 90. Wywalczył awans z Rakowem do II ligi (1990) i do I ligi (1994). Swoimi golami przyczynił się też do awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski (1995).

———————————————————————————————————————————

| Biogramy i zdjęcia Bramkarzy |

| Biogramy i zdjęcia Obrońców |

| Biogramy i zdjęcia Pomocników |

| Powrót do strony głosowania |

Następny Mecz

Raków Częstochowa – Lech Poznań

VS

25. kolejka

data: 17-04-21,godz. 17:30

Ostatni Mecz

Wisła Kraków – Raków Częstochowa

1-2

24. kolejka