Biogramy zawodników Jedenastki Stulecia

Poniżej prezentujemy biogramy i zdjęcia wszystkich bramkarzy kandydujących do jedenastki stulecia, życzymy miłej lektury i zachęcamy do głosowania.

BRAMKARZE:

———————————————————————————————————————————

bogucki Edward BOGUCKI (1971-1986) – kilkanaście lat w bramce Rakowa, często trafiał do jedenastki kolejki w II i III lidze. Nieskutecznie próbował z Rakowa wyciągnąć go Ruch Chorzów w czasach swojej świetności w latach 70. Znakomity na linii, świetny przy sam na sam i różnych stykowych sytuacjach. Uczestnik dwumeczu półfinałowego z Legią Warszawa (1972), gdzie był uznawany za najlepszego zawodnika dwumeczu.

———————————————————————————————————————————

Czechowski Andrzej CZECHOWSKI (1964-1970) – doskonały bramkarz, który imponował skocznością. To on w bramce doprowadził Raków do finału Pucharu Polski 1967. W meczu z Wisłą w Kielcach obronił rzut karny przy wyniku bezbramkowym. Uznany został jako najlepszy zawodnik meczu finałowego. Posiadał cechy wielkiego bramkarza.

———————————————————————————————————————————

Gaik Arkadiusz GAIK (1985-1994) – przez dekadę bardzo solidny punkt drużyny Rakowa. Numer 1 w trzeciej i drugiej lidze. W ekstraklasie kilka występów w premierowej rundzie w 1994 roku. W tamtym okresie też dołożył swoją cegiełkę do osiągnięcia ćwierćfinału Pucharu Polski 1995.

———————————————————————————————————————————

Kokott Gotthard KOKOTT (1967-1975) – w pierwszej drużynie czerwono-niebieskich rozegrał 149 meczów. Był pewniakiem w bramce przez wiele sezonów. Solidną karierę przerwała poważna kontuzja kolana. Przez resztę życia związany z klubem jako trener grup młodzieżowych i pierwszej drużyny.

———————————————————————————————————————————

Kretek Andrzej KRETEK (1995-1997) – utożsamiany z utrzymaniem w ekstraklasie w 1995 roku. Nie był pierwotnie typowany na bramkarza numer 1, ale mimo to całą rundę wiosenną bronił fenomenalnie. Swoją postawą zasłużył na ochrzczenie przydomkiem „Kmicic”.

———————————————————————————————————————————

Matuszek Marek MATUSZEK (1995-1999) – bramkarz z największą ilością występów w Rakowie w ekstraklasie (82 mecze). Często broniący na zero z tyłu. Swoją solidną postawą przysłużył się do faktu, że Raków grał aż cztery sezony w pierwszej lidze. Walnie przyczynił się do osiągnięcia ćwierćfinału Pucharu Polski 1996. Po spadku przez rok jeszcze numer 1 bramki Rakowa nim silniejsze kluby wyciągnęły go z Rakowa.

———————————————————————————————————————————

| Biogramy i zdjęcia Obrońców |

| Biogramy i zdjęcia Pomocników |

| Biogramy i zdjęcia Napastników |

| Powrót do strony głosowania |

Następny Mecz

Raków Częstochowa – Lech Poznań

VS

25. kolejka

data: 17-04-21,godz. 17:30

Ostatni Mecz

Wisła Kraków – Raków Częstochowa

1-2

24. kolejka