Koncert charytatywny dla Filipa

3 December 2014 09:44 w Aktualności

W piątek 5 grudnia w Red Pubie przy ulicy Okrzei 15 w Częstochowie odbędzie się koncert charytatywny. Ma on na celu zgromadzenie środków na intensywne leczenie choroby nowotworowej 7-letniego Filipa Sulińskiego. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00. Przed koncertem będą do zakupienia cegiełki w cenie 10 złotych. Całość uzbieranych funduszy zostanie przekazanych na leczenie Filipa.

Filip to pogodny chłopiec mający swoje marzenia oraz plany. Chce iść śladami Taty, i tak jak on grać w piłkę nożną. Tata, Kamil Suliński, jest byłym zawodnikiem klubu RKS Raków Częstochowa, obecnie Polonii Poraj. Filip kontynuuje tradycje rodzinne. Trenuje w grupie młodzieżowej RKS Raków Częstochowa. Niestety jego beztroskie dzieciństwo zostało nagle
przerwane. U Filipka zdiagnozowano Chłoniaka Burkitta. W chwili obecnej Filip jest w trakcie chemioterapii, ale dalsze leczenie i rehabilitacja wymaga dość dużego nakładu finansowego.

Dzięki wam Filip ma szanse walczyć ze swoją chorobą. Od kilku tygodni przeprowadzanych jest wiele aukcji, w których można wylicytować wiele cennych przedmiotów. Wkrótce planowany jest halowy turniej piłkarski. Natomiast już za kilka dni odbędzie się niezwykły koncert. Z pomysłem tym wyszło kilka osób pracujących w firmie INPOST, gdzie również zatrudniony jest Tata Filipa. Na jednej z przerw śniadaniowych zrodził się pomysł małego, kameralnego koncertu. Pomysł spodobał się na tyle, że wkrótce do inicjatywy przyłączyło się Stowarzyszenie “Wieczny Raków” oraz grupa wielu osób chcących pomóc Filipkowi. Wynikiem tych działań będzie możliwość wysłuchania naprawdę dużej ilości naszych częstochowskich zespołów.