Walczymy o swoje!

21 October 2014 16:58 w Aktualności

16 listopada to data szczególna w tym roku. Wybory Samorządowe i szansa na zmiany. Wszyscy wiedzą jaki mamy stosunek do polityki i rządzących nami, a także jaki stosunek maja rządzący do naszego klubu. Zawsze ostatni, zawsze na końcu, zawsze bez możliwości wpływu.

Niestety taka jest gorzka prawda, którą obserwujemy od lat, ten kto ma radnego lub radnych, którzy sprzyjają sprawie ma lepiej, Ci którzy Swoich reprezentantów nie mają, muszą się zadowolić resztkami z pańskiego stołu. Przez wiele lat Sportową Częstochową rządziło lobby “biało-zielonych” i tych z Dekabrystów i tych z Olsztyńskiej. Ostatnie wydarzenia i kompromitacja, niektórych członków tej grupy, daje nadzieje na zmiany. Ale żeby to się ziściło, musimy zrobić pierwszy krok. Wprowadzić ludzi, którzy będą mieli szanse zrobić coś dla Rakowa. Do tej pory była to tylko mrzonka, bo w pojedynkę jesteśmy za słabi by iść do wyborów i wygrać. Od ponad roku w gronie kilkunastu osób zastanawialiśmy się jak podejść do tego tematu. Opcji nie było zbyt wiele a z uwagi, że na stadionie zasiadają kibice różnych opcji politycznych i samorządowych, zdawaliśmy sobie sprawę, że każdy wybór będzie rodził kontrowersje, mniejsze lub większe.

Po rozmowach z kilkoma Komitetami Wyborczymi zdecydowaliśmy się startować jako niezależni kandydaci z Komitetu Wyborczego stworzonego przez ugrupowania prawicowe na czele z PiS. Na pewno wielu z Was się spyta dlaczego? Otóż, tak jak już wspomniano wyżej, sami jesteśmy za słabi, inne opcję albo odpadały ze względu na ideologię lub propozycje przedstawiane przez nie były nie satysfakcjonujące. Dlatego zdecydowaliśmy się tak a nie inaczej, bez żadnego podtekstu. Mamy najlepsze miejsca, na jakie mogliśmy liczyć i duże szanse na wygraną.

Liczymy mocno na Wasze wsparcie! Wiemy, że dla niektórych ta opcja polityczna, jest nie do zaakceptowania, ale dla nas priorytetem są nie idee, które nie dadzą nam miejsca w Radzie Miasta, ale realna szansa na objęcie mandatu radnego przez jednego z naszych kandydatów i praca na rzecz Rakowa.
Dlatego też, prosimy wszystkich którym leży na sercu dobro klubu a także przez Was także Waszych członków rodzin i znajomych, o oddanie głosu na jednego z poniższych kandydatów do Rady Miasta:


Wszyscy startujemy z list PiS – jest to lista nr 3.


Okręg 1: Klaudia Klimza, pozycja 7
- Stare Miasto, Śródmieście, Trzech Wieszczów


Okręg 2: Robert Skoczylas, pozycja 8
- Częstochówka – Parkitka, Kiedrzyn, Tysiąclecie


Okręg 3: Marcin Grzejszczak, pozycja 3
- Mirów, Północ, Wyczerpy-Aniołów, Zawodzie-Dąbie


Okręg 4: Albert Kula, pozycja 2
- Ostatni Grosz, Raków, Wrzosowiak


Okręg 5: Bartosz Godala, pozycja 5
- Błeszno, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Lisiniec, Podjasnogórska, Stradom


Wszystkich nas znacie z trybun, nie jesteśmy anonimowi, ani też nie urwaliśmy się z choinki. Zapraszamy do kontaktu, po to by odpowiedzieć na Wasze pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Jeśli chcemy powalczyć o większe pieniądze, realne szanse na nowy stadion czy traktowanie nas jak równych partnerów, musimy być obecni w Ratuszu. Inaczej kolejne cztery lata można już uważać za stracone z uwagi na dość mocną grupę przedstawicieli innych klubów sportowych nie lubiących konkurencji do miejskich pieniędzy.