III pielgrzymka kibiców na Jasną Górę

9 January 2011 13:23 w Aktualności

8 stycznia już po raz trzeci w naszym mieście zagościli kibice klubów z całej Polski, uczestnicząc w Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę, której organizatorem było Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży.

Na początku ks. Jarosław Wąsowicz dziękując za przybycie przypomniał, że we wszystkich trudnych momentach okazało się, że kibice w Polsce są na tyle zorganizowani, że uczestniczyli w warcie przy trumnach pary prezydenckiej, uczestniczyli w sposób zorganizowany w pogrzebie pana prezydenta, uczestniczyliśmy w beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, czy też marszach Niepodległości.

We mszy świętej wzięło udział kilkaset osób, zauważyć można było barwy takich klubów jak: Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Widzew Łódź, Lech Poznań, Korona Kielce, Polonia Warszawa, Radomiak Radom, nie za brakło również i nas. Msza św. była koncelebrowana przez m.in. ks. Leszka Zioła oraz ks. Jarosława Wąsowicza, homilie wygłosił ks. Antoni Balcerzak, który wyraził swoje zaniepokojenie iż z hasła ?Bóg, Honor, Ojczyzna? coraz częściej w naszym życiu znika pierwszy człon, przekonując iż bez Boga wszelkie pozostałe wartości tracą sens. Całość ubarwiała swoim śpiewem schola Ruchu Chorzów.

Drugim punktem pielgrzymki był wykład ks. Tadeusza Isakowicza ? Zaleskiego ?Ludobójstwo na Wschodzie?, w którym przypominał między innymi o tym iż kibice tworzyli kiedyś swoistą elitę, dbając o swoje drużyny ale i również o swoje miasta i przede wszystkim ojczyznę oraz zachęcał do takich właśnie zachowań. Po wykładzie jeden z przedstawicieli warszawskiej Legii opowiedział o inicjatywie mającej na celu wskrzeszenie przedwojennego mistrza Polski ? Pogoni Lwów, została przeprowadzona na ten cel zbiórka pieniędzy (zebrano 656,19 zł). Ostatnim oficjalnym punktem programu był koncert Andrzeja Kołakowskiego z Gdańska ? ?Pieśń o żołnierzach wyklętych?, po którym wszyscy udali się na przygotowany przez nas poczęstunek.

Galeria: III Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę (8.01.2011)