Współpraca ze Stowarzyszeniem “WIR”

30 November 2012 12:49 w Aktualności

Ponad pół roku temu informowaliśmy o rpozpoczęciu współpracy ze Stowarzyszeniem Więzionych Internowanych i Represjonowanych. Obiecywaliśmy Wam informację na temat szczegółów tej inicjatywy. Korzystając z przerwy w rozgrywkach i mając nie co więcej czasu dzisiaj chcemy Wam przedstawić jak mniej więcej ta współpraca wygląda. Jeżeli ktoś chce dołączyć do grupy ściśle w tym tymacie działającej lub dowiedzieć się więcej szczegółów podajemy również kontakt do osoby koordynującej akcją.

Współpracę ze Stowarzyszeniem Więzionych Internowanych i Represjonowanych rozpoczęliśmy w maju bieżącego roku. Stowarszyszenie WIR zrzesza około 50 osób z okolic Częstochowy a oraz kilkaset zamieszkujących resztę naszego kraju a, ogólnopolska siedziba znajduje się w Częstochowie na ulicy Łódzkiej 8/12. Prezesem związku jest Pani Anna Rakocz.
Podmiotem naszej współpracy jest pomoc ludziom najbardziej dotkniętym przez reżim komunistyczny. Polega ona na opiece nad ludźmi poprzez dostarczenie im węgla, zrobienie zakupów ,pomoc w spłacaniu należności za czynsz mieszkaniowy czy dokupienie węgla na opał.
Na razie jest to niewielka pomoc lecz z czasem powinna się ona rozszerzyc.

Osobą, która bezpośrednio z ramienia SKWR zajmuje się tą akcją jest Łukasz, telefon: 504132501. Jeżeli chcesz pomóc w tej konkretnej inicjatywie zachęcamy do kontaktu