O Pielgrzymce słów kilka

9 January 2012 12:08 w Aktualności

IV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasnej Górze już za nami. Zgromadziła ona kibiców z całej Polski, fanów z różnymi barwami szalików, brakowało jedynie szalików tęczowych jak słusznie zauważył ksiądz prowadzący Mszę. Na co dzień uczestniczący sympatycy mogą za sobą nie przepadać, mogą czuć nawet antypatię, jednak w tym dniu ten fakt schodzi na dalsze tory, po raz kolejny dając świadectwo, że środowisko kibicowskie potrafi się zjednoczyć w słusznej sprawie. 

Liczna grupa kibiców z całej Polski uczestniczyła już w czwartej Pielgrzymce Kibiców, rozpoczęła się ona o godzinie 13 od Mszy św. W Kaplicy Cudownego Obrazu. Zgromadzeni w skupieniu mogli prosić naszą hetmankę, Królową Polski o siłę oraz wytrwałość w działaniu na tegoroczny trudny okres jaki nas czeka. Po Mszy św. Poświecono patriotyczne flagi, transparenty oraz szaliki klubowe. 

Następnie spotkanie przeniosło się do Sali ks. Kordeckiego. Tam promował swoją książkę ?Długie ramię Moskwy? dr hab Sławomir Cenckiewicz (wieloletni fana Lechii Gdańsk, którego początki przygody z kibicowaniem sięgają lat 80?). Książka cieszyła się dużym zainteresowaniem, liczna część uczestniczących w spotkaniu postanowiła zakupić omawianą lekturę. 

Kolejny etap spotkania to prezentacja ?Strefy Wolnego Słowa? przez red. Tomasza Sakiewicza. Tutaj został poruszony między innymi temat o negatywnej manipulacji współczesnych, największych koncernów medialnych w Polsce. 

Na zakończenie mogliśmy zobaczyć przygotowaną prezentację działalności kibiców Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław oraz Rakowa Częstochowa przez ostatnie kilka lat. W mediach nikt nie dowie się o tym, co na co dzień robią popularni ?kibole?. A szkoda, bo slajdy zawierały zdjęcia z różnego rodzaju rocznic, spotkań patriotycznych, w których uczestniczyli kibice, akcji charytatywnych, o których się nie mówi, były też zdjęcia, które ukazywały naszych rodaków na Kresach, od lat wspomaganych przez środowiska szalikowców. 

Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule związanym z Pielgrzymką Kibiców, w czasie spotkania po Mszy. Św zostały zbierane ofiary na odradzający się Polski klub ?Pogoń Lwów?, w tym celu jako cegiełkę można było kupić szalik ?Wilno-Lwów?. 

Pielgrzymka zgromadziła większą niż w latach poprzednich liczbę wiernych z całej Polski, można było ujrzeć szaliki klubów praktycznie z każdego regionu kraju, co niezwykle cieszy. Na nieszczęście dla koszernej nie doszło do zamieszek, ale i tak reżimowe media nas nie zawiodły przedstawiając narzuconą odgórnie ?prawdę?.

Liczymy na to, że spotkanie na Jasnej Górze zwiększy jeszcze bardziej zaangażowanie warstw kibicowskich w działania patriotyczne. W przeciągu kilku lat zrobiliśmy duży krok do przodu, ale zatrzymać nam się nie wolno!

Fotorelacja z IV Pielgrzymki