Ustawka na Jasnej Górze

6 January 2012 12:53 w Aktualności

Tegoroczna Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasnej Górze, która odbędzie się w sobotę (tj. 7 stycznia), jest już czwartą okazją do spotkania się grup kibicowskich z całej Polski przed tronem Królowej Polski, będziemy mogli podziękować za opatrzność Bożą oraz prosić o pomoc w podejmowanych przez nas działaniach

Inicjatywa ta była pomysłem śp. Duffo kibica Lechii Gdańsk, a realizowana teraz przez jego kolegę Salezjanina ks. Wąsowicza. Wziąć w niej udział może każdy kto czuje potrzebę modlitwy za klub czy ruch kibicowski. Wszyscy zaproszeni są do wspólnej modlitwy przed Cudownym Obrazem.

Stadion nie jest eknlawą zła i nienawiści, tak jak to próbują opisać skrupulatnie reżimowe media, polskie stadiony są miejscem wspólnoty w znacznej większości ludzi idących w prawo, ludzi którzy kochają swe barwy, klub i tradycje ale przede wszystkim ludzi, którzy mają zaszczepioną miłość do Boga i Ojczyzny, pragnący pielegnować tradycję swojego narodu i bohaterskie czyny swoich rodaków.

W czasie pielgrzymki będą zbierane ofiary na “Pogoń Lwów”, będzie można zakupić również szalik “Wilno-Lwów” jako cegiełkę na ten cel.

Plan Pielgrzymki:

Częstochowa 7 stycznia 2012 r.

13.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. inspektora Marka Chmielewskiego SDB. Po mszy poświęcenie barw klubowych i transparentów patriotycznych.

14.30 – Sala ks. Kordeckiego spotkanie z dr. hab. Sławomirem Cenckiewiczem i promocja książki “Długie ramię Moskwy” – prowadzący Tomasz Sakiewicz red. nacz. “Gazety Polskiej”. Prezentacje kibicowskich działań patriotycznych i charytatywnych.

15.30 – Prezentacja “Strefy Wolnego Słowa” – red. Tomasz Sakiewicz 

16.30 – Prezentacja działalności Stowarzyszeń kibiców 

Po prezentacji tradycyjny poczęstunek przygotowany przez kibiców Rakowa Częstochowa.

Organizator: Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Pile

Każdy kto przyjdzie, zrobi to z własnej nieprzymusowej woli, nie dla medialnego wizerunku czy jak można wyczytać na niektórych forach dla pokazu, gdzie treści umieszczone są w stosunku do nas napisane mową nienawiści w sposób szykanujący i obraźliwy. Dla niektórych ta pielgrzymka to również wyraz poparcia dla pewnych partii politycznych, my jako kibice nigdy nie popieraliśmy żadnej partii, tylko wyrażaliśmy przywiązanie do Ojczyzny, Tradycji i Historii. 

Naszej działalności nie powstrzymają żadne represje wymierzone w środowiska kibicowskie, wręcz przeciwnie mobilizuje nas to do prężnego dążenia do celu, które przez lata nie uległ zmianie. Do pokazywania piękna trybun, mimo dna polskiej piłki oraz do pielęgnacji polskiej historii.

Podczas pielgrzymki prosimy o zachowanie adekwatne do miejsca i sytuacji!