JEDZIEMY NA NARODOWY!

30 April 2022 09:30 w Aktualności

Poniżej przedstawiamy Wam szczegółowy regulamin wyjazdu pociągowego. Zalecamy zapoznać się z nim dokładnie, albowiem będzie on bezwzględnie egzekwowany:

• Zbiórka na placu przed Dworcem Głównym PKP (od strony ul. Wolności) minimum 40 minut przed odjazdem swojego pociągu. Dopiero w momencie ogłoszenia wszyscy udadzą się na wskazany peron. Wcześniej musimy dokonać odbiorów każdego z pociągów.

• Wsiadamy do pociągów zgodnie z oznaczeniem na voucherach. Pociąg nr 1 odjeżdża o godz. 8:40. Pociąg nr 2 odjeżdża o godz. 9:38.

• W każdym pociągu: PIERWSZY I OSTATNI wagon są zarezerwowane przez organizatorów wyjazdu. Każda nieupoważniona osoba zostanie z nich wyproszona.

• Nie przesadzamy z alkoholem w pierwszą stronę. Każdy z nas reprezentuje Raków i ma z dumą i honorem nosić nasze święte barwy. Jeżeli ze względu na wypity alkohol nie zostaniesz wpuszczony na mecz, nie licz na to, że ktoś będzie się wstawiał za Tobą u organizatora. Jeżeli nie potrafisz jechać na trzeźwo, najlepiej zostań w Częstochowie i mecz zobacz w pubie. Natomiast na powrocie w PIERWSZYM WAGONIE będzie dostępne piwo i alkohole dla każdego spragnionego.

• Pamiętajmy, że w drodze powrotnej wagony będą zamienione miejscami. Wagon numer 1 stanie się wagonem ostatnim, wagon 2 wagonem przedostatnim itd.

• Szanujemy środek lokomocji! Za każdą, nawet najmniejszą szkodę, PKP naliczy kary, które będzie trzeba pokryć! Obowiązuje bezwzględny zakaz używania hamulca ręcznego. W przypadku stwierdzenia strat, osoba za nie odpowiedzialna będzie pociągnięta do poważnych konsekwencji oraz będzie musiała pokryć karę. TO SAMO tyczy się transportu z pociągu na stadion i z powrotem.

• W pociągu nie naklejamy vlepek oraz nie niszczymy wyposażenia, gdyż za to również naliczane są kary. Gdy w danym przedziale zostaną stwierdzone naklejone vlepki skład całego przedziału będzie musiał pokryć karę naliczaną przez PKP.

• Na meczu przez całe 90 lub 120 minut (a nawet i dłużej) zdzieramy gardła wspierając zawodników Rakowa. Nikt samopas nic nie intonuje, a każdy ma się dostosowywać do poleceń wydawanych przez osoby z gniazda.

• Szanujemy barwy. Każdy ma mieć na sobie koszulkę dedykowaną na finał i szalik. Każde nieodpowiednie zachowanie, z ewentualną stratą barw włącznie, będzie surowo karane. Apelujemy o rozsądek w kwestii pozostawiania na czas meczu rzeczy w pociągu. Teoria teorią, ale praktyka w Warszawie pokazała, że lepiej wszystko co cenne zabierać ze sobą!

• Według rozkładu z PKP godziny powrotne pociągów wyglądają następująco: Pociąg nr 1 odjazd z Warszawa Wschodnia o godz. 21:33, w Częstochowie na 00:16; Pociąg nr 2 odjazd z Warszawa Wschodnia o godz. 20:07, w Częstochowie na 22:37. Wracamy tymi samymi pociągami, tak aby zgadzała nam się ilość osób z ilością miejsc siedzących.

RKS RAKÓW NA KIBOLSKIM SZLAKU!