Jedenastka Stulecia – WYNIKI

1 April 2021 21:15 w Aktualności

Przez ostatnie tygodnie zaprosiliśmy Was do zabawy w wybór subiektywnej Jedenastki Stulecia. Oczywistym jest, że ciężko było z nominacjami, a co dopiero z wyborem tylko jedenastu zawodników. Mamy udokumentowane blisko sześćset nazwisk zawodników, którzy rozegrali minimum jeden oficjalny mecz w barwach Racovii i Rakowa. Ciężko z takiej liczby dokonać wyboru, który by zadowolił każdego.

Spośród nominowanych wybraliście skład wszechczasów Rakowa. Gdybyśmy chcieli stworzyć jedenastkę najlepszych zawodników jacy w historii zagrali w naszym klubie to zapewne w komplecie pojawiłyby się zupełnie inne nazwiska. W każdym razie wybór się dokonał.

W dużej mierze głosowaliście na nazwiska z ostatnich dekad, których widzieliście w akcji. Dużą sympatią cieszyły się jednak też postaci zasłużone dla naszej historii, których poza najstarszymi pokoleniami kibiców Rakowa, to większość kojarzy jedynie z wycinków prasowych. Przy okazji tej zabawy staraliśmy się przybliżyć Wam właśnie kilku takich szerokiemu gronu kibiców nieznanych bliżej zawodników.

Wy wybraliście jedenastu piłkarzy do pierwszego składu. My pozwoliliśmy sobie dołożyć jeszcze rezerwowych tworząc w ten sposób dwudziestkę Rakowiaków, która mogłaby walczyć o wszystkie możliwe w Polsce trofea ???? Pewnie i tak wielu zabrakło, ale przypominamy, że była to tylko zabawa. Nasze ustawienie taktyczne też pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu. Niemniej zabawę zakończyliśmy o północy, a oto i Wasz wybór:

Bogucki – Petrášek, A. Wróblewski, Skrzypek, Malinowski, Dziedzic, J. Basiński, Trauc, Spychalski, J. Stachowiak, W. Żebrowski.

Na ławce: Matuszek, M. Głowacki, Bodzioch, Magiera, Palacz, Schwarz, Bański, Rogalski, Sławuta.

Uhonorowano zdecydowanie każde zasłużone dla historii klubu pokolenie. i to chyba najważniejsze.

Nasze Stulecie