Pokonać Górnika po raz trzeci!

18 March 2021 23:11 w Aktualności

W najbliższą sobotę, 20.marca br. drużyna Rakowa Częstochowa zmierzy się z Górnikiem Zabrze w spotkaniu 22.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 17:30 na GIEKSA Arena w Bełchatowie przy ulicy Sportowej 3. Mecz „na żywo” od godziny 17:10 pokażą dwie stacje telewizyjne : Canal + Sport oraz Canal + Sport 3.

Piłkarze częstochowskiego Rakowa po 21.seriach gier w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy z dorobkiem 36.punktów plasują się na trzeciej pozycji. Jednak podopieczni Marka Papszuna muszą już bardzo wyraźnie czuć na swoich plecach oddech piłkarzy gdańskiej Lechii, którzy do Rakowa tracą zaledwie…trzy „oczka”. Najbliższy rywal częstochowian – Górnik Zabrze na swoim koncie uzbierał jak dotąd 31.punktów i jest w tabeli na piątym miejscu. Obydwie drużyny w tym sezonie zmierzyły się już ze sobą dwukrotnie i w obu tych spotkaniach górą byli piłkarze Rakowa.

Kadra KS Górnika Zabrze na rundę wiosenną sezonu 2020/2021:

Bramkarze: Dawid Kudła, Jakub Grzesiak, Bartosz Neugebauer, Martin Chudy (Słowacja).

Obrońcy: Przemysław Wiśniewski, Aleksander Paluszek, Stefanos Evangelou (Grecja), Kacper Michalski, Michał Koj (kpt), Dariusz Pawłowski, Giannis Masouras (Grecja), Adrian Gryszkiewicz, Erik Janża (Słowenia).

Pomocnicy: Krzysztof Kubica, Roman Prochazka (Słowacja), Michał Rostkowski, Alasana Manneh (Gambia), Norbert Wojtuszek, Bartosz Nowak, Bartłomiej Eizenchart, Daniel Ściślak.

Napastnicy: Jesus Jimenez Nunez (Hiszpania), Richmond Yiadom Boakye (Ghana), Piotr Krawczyk, Alex Sobczyk (Austria/Polska).

Przybyli:
Richmond Yiadom Boakye – FK Crvena zvezda Belgrad
Bartłomiej Eizenchart – GKS Bełchatów
Jakub Grzesiak – KS Górnik II Zabrze

Sztab szkoleniowy:
Trener: Marcin Brosz
Asystenci trenera: Marek Kasprzyk, Marek Matuszek
Trener przygotowania motorycznego: Wojciech Mroszczyk
Trener bramkarzy: Mateusz Sławik
Fizjoterapeuta: Bartłomiej Spałek
Masażysta: Sebastian Jagiełło
Kierownik drużyny: Krzysztof Skutnik
Obsługa techniczna: Bartosz Jankowy

Autor: P. Pindor