Ligowe przełamanie Rakowa

21 February 2021 23:05 w Aktualności

W spotkaniu 18.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, drużyna Rakowa Częstochowa pokonała na wyjeździe z KGHM MZKS Zagłębiem Lubin 2:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 13.minucie, Patryk Szysz. Natomiast dla częstochowian bramki zdobyli, Ivan Lopez Alvarez w 29.minucie oraz…Sasa Balić, który skierował piłkę do własnej bramki w 81.minucie.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegra w najbliższy piątek, 19.lutego br. O godzinie 18:00 na GIEKSA Arena w Bełchatowie, Raków podejmie 15.drużynę PKO Bank Polski Ekstraklasy i beniaminka, TS Podbeskidzie Bielsko – Biała.

Mecz „na żywo” pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:40.

21.02.2021, g.15:00 : Lubin (Stadion Zagłębia Lubin) :

KGHM MZKS Zagłębie Lubin – RKS Raków Częstochowa 1:2, (1:1),

Bramki:
1:0: Szysz 13′
1:1: Ivan Lopez Alvarez 29′
1:2: Balić 81′ (s)

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Simić 28′ (faul), Szysz 74′ (faul) – Sapała 57′ (faul), Jach 90+3′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

KGHM MZKS Zagłębie Lubin: 30,Dominik Hładun – 23.Jakub Wójcicki, 5.Lorenco Simić, 55.Damian Oko (84′ 9.Rok Sirk), 3.Sasa Balić (kpt), 17.Patryk Szysz, 14.Jakub Żubrowski, 8.Łukasz Poręba (78′ 26.Kacper Chodyna), 18.Filip Starzyński, 39.Miroslav Stoch (84′ 11.Samuel Mraz), 95.Dejan Drażić.

Rezerwowi: 12.Konrad Forenc – 27.Dominik Jończy, 21.Jakub Bednarczyk, 77.Mateusz Bartolewski, 4.Jewgienij Bashkirov, 99.Łukasz Łakomy. Trener: Martin Sevela.

RKS Raków Częstochowa: 28.Dominik Holec – 4.Kamil Piątkowski, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 33.Jarosław Jach, 7.Fran Tudor, 15.Ioannis Giannis Papanikolau (59′ 20.Marko Poletanović), 10.Igor Sapała, 43.David Tijanić (88′ 8.Ben Lederman), 11.Ivan Lopez Alvarez (88′ 47.Mateusz Wdowiak), 23.Patryk Kun (88′ 17.Petr Schwarz), 21.Vladislavs Gutkovskis (51′ 18.Jakub Arak).

Rezerwowi: 1.Branislav Pindroch – 13.Piotr Malinowski, 14.Daniel Szelągowski, 71.Wiktor Długosz.

Trener: Marek Papszun

Autor: P. Pindor