Podział punktów w Krakowie

26 September 2020 19:30 w Aktualności

Remisem oraz podziałem punktów zakończyło się spotkanie 5 kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni M. Papszuna prowadzili w spotkaniu z Cracovią 2:0, lecz w ostatecznym rozrachunku to krakowianie mogą być drużyną bardziej zadowoloną z wyniku, gdyż do wyrównania wyniku doprowadzili w doliczonym czasie gry. Do protokołu meczowego z bramkami wpisali się ostatecznie T. Petrasek w 11″ oraz D. Tijanić 15″. Gole dla Cracovii zdobyli F. Piszczek 21″ oraz I. Fiolić 90″+8.

26.09.2020, g.15:00, Kraków (stadion MKS Cracovii Kraków):

MKS Cracovia Kraków – RKS Raków Częstochowa 2:2, (1:2)

Bramki:
0:1: Petrášek
0:2: Tijanić 15’
1:2: F.Piszczek 21’
2:2: Fiolić 90+8’

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: van Amersfoort 37’ (faul), Loshaj 59’ (faul), Hanca 67’ (faul) – Kun 57’ (faul).
Żółtymi kartkami zostali również ukarani trener Cracovii Kraków, Michał Probierz w 58.minucie oraz trener bramkarzy Rakowa Częstochowa – Maciej Sikorski w 83.minucie.
Widzów: 5127.

MKS Cracovia Kraków: 23. Karol Niemczycki – 2. Cornel Râpă, 44. Dawid Szymonowicz, 88. Matej Rodin, 4. Sergiu Hanca (kpt) – 14. Ivan Fiolić, 8. Milan Dimun (63’ 99. Tomáš Vestenický), 22. Florian Loshaj, 10. Pelle van Amersfoort, 21. Thiago (46’ 9. Marcos Álvarez) – 26. Filip Piszczek (75’ 7. Rivaldinho).

Rezerwowi: Lukas Hrosso – 5.Marquez, 16.Przemysław Kapek, 20.Mateusz Supryn, 73.Patryk Zaucha, 87.Diego Ferraresso.
Trener: Michał Probierz.

RKS Raków Częstochowa: 29. Jakub Szumski – 4. Kamil Piątkowski, 2. Tomáš Petrášek (kpt), 3. Maciej Wilusz – 7. Fran Tudor, 17. Petr Schwarz (90+4’ 15. Giánnis Papanikoláou), 10. Igor Sapała, 43. David Tijanić (80’ 13. Piotr Malinowski), 77. Marcin Cebula (60’ 11. Ivi López), 23. Patryk Kun (90+4’ 6. Andrzej Niewulis) – 21. Vladislavs Gutkovskis (80’ 9. Sebastian Musiolik).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 8.Ben Lederman, 27.Daniel Bartl, 20.Marko Poletanović.
Trener: Marek Papszun