Zwycięstwo z “Miedziowymi”

14 June 2020 22:40 w Aktualności

W spotkaniu 30.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa pokonał na GIEKSA Arena w Bełchatowie, KGHM Zagłębie Lubin 2:1. Mimo tego zwycięstwa, częstochowianie kolejne siedem spotkań rozegrają w grupie spadkowej.

Bramki dla drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna zdobyli Tomáš Petrášek (47′) oraz Felicio Anando Brown Forbes (73′). Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Bartosza Białka w 60.minucie meczu.

Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają z krakowską Wisłą. Mecz odbędzie się w sobotę, 20.czerwca br. o godzinie 20:00 na GIEKSA Arena w Bełchatowie. Mecz “na żywo” od godziny 19:40 pokaże Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Na ten mecz będą już mogli wejść kibice w liczbie 25% pojemności GIEKSA Arena.

14.06.2020, g.18:00: Bełchatów (GIEKSA Arena):

RKS Raków Częstochowa – MZKS KGHM Zagłębie Lubin 2:1, (0:0),

Bramki:
1:0: Petrášek 47′
1:1: Białek 60′
2:1: Felicio Anando Brown Forbes 73′

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Jach 28′ (faul), Petrášek 90+1′ (niesportowe zachowanie). W 90+4′ minucie żółtą kartką został również napomniany trener