Raków Mistrzem Fortuna 1.Ligi!

18 May 2019 22:31 w Aktualności

Sezon 2018/2019 w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi przeszedł do historii. Drużyna częstochowskiego Rakowa w swoim ostatnim spotkaniu na zapleczu Lotto Ekstraklasy uległa na własnym stadionie, Wigrom Suwałki 1:2.

Mimo porażki częstochowianie zajęli na zakończenie rozgrywek pierwszej miejsce. Goście natomiast dzięki porażce GKS-u Katowice z Bytovią Bytów, 1:2 – utrzymali się w Fortuna 1.Lidze!

W sobotnim spotkaniu bramkę dla Rakowa zdobył w 70.minucie strzałem głową, Szymon Lewicki. Dla gości trafiali za to: Bartosz Bida w 10.minucie oraz Daniel Smuga w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy! Od 62.minuty na boisku w zespole gości przebywał były zawodnik Rakowa, Kamil Sabiłło.

Przed spotkaniem odbyła się miła uroczystość: Prezes Rakowa, Wojciech Cygan podziękował sześciu zawodnikom, którym klub postanowił nie przedłużać kontraktów a byli to: Patrick Friday Eze, Rafał Figiel, Łukasz Góra, Damian Michalik, Karol Mondek oraz Mateusz Zachara. Cała szóstka otrzymała z rąk sternika Rakowa klubowe pamiątki.

Raków Częstochowa mimo porażki z Wigrami Suwałki, 1:2 i jednoczesnym remisie na wyjeździe ŁKS-u Łódź z Odrą Opole, 3:3- został Mistrzem Fortuna 1.Ligi. Drużyna pod wodzą Marka Papszuna wyprzedziła łodzian w tabeli o jeden punkt!

W przyszłym sezonie częstochowianie zagrają w PKO Bank Polski Ekstraklasie (bo taką nazwę będą nosiły te rozgrywki od nowego sezonu). Pierwszą kolejkę zaplanowano na 19/20/21/22.07.2019. Wciąż jednak nie wiadomo na którym stadionie spotkania w roli gospodarza będzie rozgrywał Raków.

18.05.2019, g.17:30: Częstochowa – Miejski Stadion Piłkarski “Raków”

RKS Raków Częstochowa – SKS Wigry Suwałki 1:2, (0:1):

Bramki:
0:1: Bida 10′
1:1: Lewicki 70′
1:2: Smuga 90+2′

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Żółte kartki: Sapała 37′ (faul), Noiszewski 45+2′ (faul), Szczepański 68′ (faul), Kasperkiewicz 85′ (faul) – Sosnowski 31′ (faul), Biedrzycki 40′ (faul). Widzów: 2805.

RKS Raków Częstochowa: 29. Jakub Szumski – 99. Karol Noiszewski, 2. Tomáš Petrášek, 28. Arkadiusz Kasperkiewicz , 13. Piotr Malinowski (76′ 27. Daniel Bartl), 21. Franciszek Wróblewski, 10. Igor Sapała, 7. Rafał Figiel (kpt) (58′ 9. Maciej Domański), 23. Patryk Kun, 30. Miłosz Szczepański (86′ 96. Sebastian Musiolik), 32. Szymon Lewicki.

Rezerwowi: 1.Michał Gliwa – 17.Petr Schwarz, 25.Karol Mondek, 45.Patrick Friday Eze.
Trener: Marek Papszun.

SKS Wigry Suwałki : 33. Dominik Kąkolewski – 2. Paweł Olszewski, 25. Arkadiusz Najemski, 6. Adam Chrzanowski, 44. Adrian Karankiewicz, 10. Karol Mackiewicz (kpt) (62′ 9. Kamil Sabiłło), 64. Łukasz Sosnowski (84′ 21. Daniel Smuga), 16. Wiktor Biedrzycki, 8. Filip Karbowy (63′ 35. Dawid Polkowski),27. Robert Bartczak, 31. Bartosz Bida.

Rezerwowi: 96.Damian Węglarz – 3.Jonatan Straus, 22.Joel Huertas Cornudella, 34.Adrian Piekarski.
Trener: Mirosław Smyła.

Autor: P. Pindor