Najpierw mecz a później wielka Feta!

17 May 2019 15:01 w Aktualności

W najbliższą sobotę, 18.maja br. drużyna częstochowskiego Rakowa zakończy sezon 2018/2019 w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi. Sezon niezywkle udany, bowiem zakończony awansem do 1/2 Finału Totolotek Piłkarskiego Pucharu Polski jak i co najważniejsze – ukoronowany awansem częstochowskiej drużyny do Ekstraklasy!

Rywalem Rakowa w ostatnim meczu będzie drużyna Wigier Suwałki. Początek spotkania o godzinie 17:30 na MSP “Raków”. Warto przyjść w sobotnie popołudnie na stadion przy Limanowskiego, bowiem będzie to ostatnia szansa na zobaczenie “na żywo” Rakowa Częstochowa w takim składzie personalnym. Spotkania w roli gospodarza częstochowianie w rozgrywkach Ekstraklasy będą rozgrywali bowiem w innym mieście, a na stadionie ma trwać w tym czasie gruntowny remont przystosowujący ten obiekt do wymogów Ekstraklasy. Jednym słowem- stadion ma się zmienić nie do poznania.

Po zakończeniu meczu, o godzinie 19:00 na placu Biegańskiego rozpocznie się z kolei feta z okazji awansu drużyny Marka Papszuna do Ekstraklasy.

Przed Rakowem do zrealizowania jeszcze jeden i równie ważny cel- zdobycie Mistrzostwa Fortuna 1.Ligi. Przed sobotnim spotkaniem z Wigrami Suwałki, częstochowianie mają zaledwie dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli – ŁKS-em Łódź. Aby Mistrzostwo stało się faktem…poprostu trzeba wygrać z drużyną z Suwalszczyzny, co z kolei będzie oznaczało degradację tego zespołu do drugiej ligi.

Drużyna pod wodzą Mirosława Smył – znajduje się w strefie spadkowej. Jednak zespół Wigier ma jeszcze małe szanse na zachowanie ligowego bytu. Rywale muszą pokonać w Częstochowie drużynę Rakowa i…liczyć na porażkę GKS-u Katowice przed własną publicznością z Bytovią Bytów.

Co ciekawe w drużynie rywali występuje były zawodnik Rakowa Częstochowa, 25-letni napastnik, Kamil Sabiłło. Piłkarz ten w rundzie wiosennej seoznu 2015/2016 rozegrał w drużynie Rakowa Częstochowa, 9.spotkań w których zdobył jednego gola (w zremisowanym 1:1 meczu z Gryfem Wejherowo).

Kadra SKS Wigier Suwałki na rundę wiosenną sezonu 2018/2019:

Bramkarze: Dominik Kąkolewski, Damian Węglarz, Krzysztof Sztukowski.

Obrońcy: Jonatan Straus, Łukasz Sosnowski, Adrian Jurkowski (kpt), Wojciech Kuriata, Arkadiusz Najemski, Adam Chrzanowski, Adrian Piekarski, Frank Adu Kwame (Ghana), Paweł Olszewski, Adrian Karankiewicz, Piotr Kwaśniewski.

Pomocnicy: Filip Karbowy, Karol Mackiewicz, Wiktor Biedrzycki, Bartosz Olszewski, Iván Albert Tormos (Hiszpania), Jakub Świątek, Joel Huertas Cornudella (Hiszpania), Robert Bartczak, Daniel Smuga, Dawid Polkowski, Damian Pawłowski.

Napastnicy: Sebastian Bergier, Bartosz Bida, Łukasz Racis, Kamil Sabiłło.

Przybyli:
Frank Adu Kwame – MKS Miedź Legnica
Iván Albert Tormos – CD Olímpic de X?tiva
Sebastian Bergier – FKS Stal Mielec
Wiktor Biedrzycki – KS Górnik Zabrze
Adam Chrzanowski – KS Lechia Gdańsk
Joel Huertas Cornudella – CD Quintanar del Rey
Dominik Kąkolewski – KS Górnik Konin
Łukasz Racis – SKS Wigry Suwałki (juniorzy)
Daniel Smuga – KS Górnik Zabrze
Łukasz Sosnowski – GKS Górnik Łęczna
Krzysztof Sztukowski – SKS Wigry II Suwałki

Sztab szkoleniowy:
Trener: Mirosław Smyła
Asystent trenera: Daniel Ołowniuk
Trener bramkarzy: Karol Salik
Kierownik drużyny: Zbigniew Kowalewski
Trener ds. przygotowania motorycznego: Adam Pomian
Fizjoterapeuta 1: Daniel Terlecki
Fizjoterapeuta 2: Rimas Lewkiewicz

Autor: P. Pindor