Ligowy szczyt w Mielcu

5 April 2019 21:00 w Aktualności

W najbliższą sobotę, 6.kwietnia br. – lider tabeli – częstochowski Raków zmierzy się na wyjeździe z zajmującą trzecią lokatę – mielecką Stalą. Początek spotkania o godzinie 15:00 na Stadionie MOSiR przy ulicy Solskiego 1.

Częstochowianie są już niemal o krok od wywalczenia awansu do Ekstraklasy. Drużyna pod batutą Marka Papszuna ma na swoim koncie 61 “oczek” i aż szesnaście punktów wyprzedza jutrzejszego rywala – Stal Mielec. Do zakończenia sezonu pozostało jedynie osiem serii spotkań.

Mielczanie z kolei również mają jeszcze szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna pod wodzą Artura Skowronka traci do wicelidera – ŁKS-u Łódź siedem punktów.

“Rakowianie” potrzebują trzech wygranych w ostatnich ośmiu meczach ligowych, aby cieszyć się z awansu do LOTTO Ekstraklasy. Pierwsza szansa na brakujące punkty już w najbliższą sobotę. Nie będzie to spotkanie łatwe, bowiem i gospodarze sobotniego pojedynku będą walczyli o przedłużenie swoich szans na wywalczenie awansu.

Rozjemcą spotkania w Mielcu będzie Paweł Pskit z Łodzi.

Kadra PGE FKS Stali Mielec na rundę wiosenną sezonu 2018/2019:

Bramkarze: Rafał Strączek, Arkadiusz Słysz, Damian Primel, Seweryn Kiełpin.

Obrońcy: Krzysztof Kiercz, Martin Dobrotka (Słowacja), Leândro Messias dos Santos “Leândro” (Brazylia/Polska), Mateusz Spychała, Krystian Getinger (kapitan drużyny) , Łukasz Seweryn, Jonatan de Amo Perez (Hiszpania), Rafał Grodzicki.

Pomocnicy i napastnicy: Marcel Gąsior, Denis Gojko, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić (Serbia/Polska), Peter Dungel (Słowacja), Davi Wanderley Silva “Davi” (Brazylia), Łukasz Janoszka, Josip Soljić (Chorwacja), Bartosz Nowak, Bartosz Bajorek, Adrian Paluchowski, Grzegorz Tomasiewicz, Sergio Mendiguchía Iglesias “Mendi” (Hiszpania), Łukasz Wroński.

Przybyli:
Davi Wanderley Silva “Davi” – CIG 7 de Abril Rio de Janeiro
Peter Dungel – FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa
Denis Gojko – GKS Piast Gliwice
Łukasz Janoszka – KGHM Zagłębie Lubin
Adrian Paluchowski – MKP Pogoń Siedlce
Rafał Strączek – LKS Wólczanka Wólka Pełkińska
Maciej Urbańczyk – Ruch Chorzów
Bartosz Bajorek – UKS SMS Stal Mielec

Sztab:
Artur Skowronek – trener
Dawid Szulczek – drugi trener
Maciej Serafiński – asystent trenera
Bogusław Wyparło – trener bramkarzy
Marek Gozdecki – kierownik drużyny
Andrzej Pryga – kierownik techniczny
Paweł Tyniec – lekarz
Łukasz Cierpich, Damian Bąk – fizjoterapeuci

Autor: P. Pindor