Stomil “zatrzymał” Raków!

23 March 2019 23:34 w Aktualności

W spotkaniu 25.Kolejki Fortuna 1.Ligi – lider tabeli – częstochowski Raków zremisował na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem do drugiej ligi – Stomilem Olsztyn, 1:1.

Sobotnie spotkanie idealnie rozpoczęło się dla podopiecznych Marka Papszuna, którzy już w 3.minucie objęli prowadzenie. Na strzał z za pola karnego zdecydował się Patryk Kun- bramkarz gospodarzy “wypluł” piłkę przed siebie, dopadł do niej Miłosz Szczepański, który z bliskiej odległości wyprowadził gości na prowadzenie.

Po stracie gola olsztynianie ruszyli do odrabiania strat. W samej końcówce pierwszej części gry gospodarze byli bliscy zdobycia wyrównującej bramki. Po strzale jednego z zawodników Stomilu, piłkę z linii bramkowej wybił Arkadiusz Kasperkiewicz.

Piłkarze Rakowa w stolicy Warmii i Mazur nie mieli łatwego życia. Grający “o życie” piłkarze gospodarzy dążyli do zdobycia gola wyrównującego. Ta sztuka udała im się w 80. minucie do rzutu wolnego z ok. 25 metrów podszedł Grzegorz Lech i pewnym strzałem posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Michała Gliwę.

Ostatecznie spotkanie Stomilu Olsztyn z Rakowem Częstochowa zakończyło się remisem 1:1. Od 54.minuty w zespole gospodarzy na boisku przebywał były piłkarz Rakowa Częstochowa, Maciej Pałaszewski.

W sobotę, 30.marca br. o godzinie 18:00 w spotkaniu 26.Kolejki Fortuna 1.Ligi – Raków Częstochowa zmierzy się przed własną publicznością z beniaminkiem Fortuna 1.Ligi i drużyną, która zamyka ligową tabelę- Garbarnią Kraków.

23.03.2019, g.15:00: Olsztyn, Stadion OSiR:

OKS Stomil Olsztyn – RKS Raków Częstochowa 1:1, (0:1),

Bramki :
0:1: Szczepański 3′
1:1: Lech 80′

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń). Żółte kartki: Bucholc 17′ (faul), G.Lech 37′ (faul), Niedziela 49′ (faul) – wszyscy Stomil Olsztyn.

Stomil: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc (kpt), 6. Płamen Kraczunow, 14. Aleksander Kowalski, 3. Lukáš Kubáň, 8. Bartłomiej Niedziela (54′ 31. Maciej Pałaszewski), 21. Łukasz Jegliński (24′ 90. Waldemar Gancarczyk), 7. Paweł Głowacki (76′ 19. Michał Suchanek), 5. Grzegorz Lech, 11. Mateusz Gancarczyk – 9. Szymon Sobczak.

Rezerwowi: 98.Błażej Caban – 23.Bartosz Kwiatkowski, 20.Wojciech Dziemidowicz, 25.Mateusz Jarzynka.

Trener: Piotr Zajączkowski.

RKS Raków Częstochowa : 1. Michał Gliwa – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 13. Piotr Malinowski, 20. Mateusz Zachara (68′ 96. Sebastian Musiolik), 17. Petr Schwarz, 10. Igor Sapała, 30. Miłosz Szczepański, 23. Patryk Kun – 45. Patrick Friday Eze (83′ 9. Maciej Domański).

Rezerwowi: 29.Jakub Szumski – 26.Łukasz Góra, 7.Rafał Figiel, 19.Marcin Listkowski, 11.Damian Michalik.

Trener: Marek Papszun.

Autor: P. Pindor