Wymiana ciosów

26 January 2019 16:31 w Aktualności

Drużyna pod wodzą Marka Papszuna kontynuuje zwycięską passę w zimowych meczach sparingowych. Tym razem częstochowianie pokonali na własnym boisku innego przedstawiciela Fortuna 1.Ligi – GKS Jastrzębie, 5:3. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się : Sebastian Musiolik (zdobywca dwóch bramek), po jednym golu “dorzucili” Franciszek Wróblewski, Miłosz Szczepański oraz Mateusz Zachara.

Dla rywali trafienia uzyskali Bartosz Jaroszek, Kacper Kawula oraz Dominik Szczęch.

Wynik otworzył w 18.minucie, młody napastnik Rakowa – Franciszek Wróblewski, który strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Huberta Gostomskiego.

Na drugie trafienie, licznie zgromadzeni kibice nie musieli długo czekać. W 22. minucie padła druga bramka dla gospodarzy, tym razem przepięknym strzałem z dystansu popisał się Miłosz Szczepański, trafiając w samo okienko. W 40.minucie przyjezdni zdobyli gola kontaktowego. Z najbliższej odległości Jakuba Szumskiego pokonał Bartosz Jaroszek. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Mateusz Zachara uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali.

W drugiej części gry na boisku oglądaliśmy dwie zupełnie inne “jedenastki”. W 50.minucie wychodzącego na czystą pozycję Piotra Malinowskiego bardzo brutalnie sfaulował bramkarz gości, Grzegorz Drazik. Zawodnik Rakowa musiał opuścić boisko, a Grzegorz Drazik otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę. Goście tym samym grali w osłabieniu.

Co ciekawe, w 71.minucie grający o jednego zawodnika mniej jastrzębianie zdołali “złapać” kontakt z Rakowem. Bramkę na 3:2 zdobył Kacper Kawula. Odpowiedź gospodarzy była bardzo szybka. Tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony Karol Noiszewski dograł piłkę do Sebastiana Musiolik, który głową skierował futbolówkę do siatki.

Jednak w 88.minucie Dominik Szczęch strzałem przy bliższym słupku zanotował trzecie trafienie dla gości. W ostatniej minucie wynik strzałem głową ustalił Sebastian Musiolik.

Z powodu kontuzji w drużynie gospodarzy nie wystąpili w tym meczu: Daniel Bartl, Dariusz Formella, Marcin Listkowski, Szymon Lewicki oraz Adam Czerkas.

W następnym meczu sparingowym podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się drugoligowym Zniczem Pruszków. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Prawdę po 21.Kolejkach w drugiej lidze plasuje się na 10.miejscu. To spotkanie odbędzie się 1 lutego br. na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. Pierwszy gwizdek o godzinie 12:00.

5:3: Musiolik 90′

Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom). Czerwona kartka: Grzegorz Drazik (53′) GKS Jastrzębie. Widzów: 100.

RKS Raków Częstochowa: (I połowa) Jakub Szumski – Kamil Kościelny, Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, Patryk Kun, Igor Sapała, Karol Mondek, Maciej Domański, Miłosz Szczepański, Franciszek Wróblewski, Mateusz Zachara.

(II połowa) Michał Gliwa – Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Karol Mondek, Karol Noiszewski, Petr Schwarz, Rafał Figiel, Jakub Apolinarski, Piotr Malinowski (55′ Bartosz Chłód, 71′ Patryk Kun), Sebastian Musiolik. Trener: Marek Papszun.

GKS Jastrzębie: (I połowa) Hubert Gostomski – Rafał Adamek, Bartłomiej Gajda, Piotr Pacholski, Dawid Gojny, Krzysztof Gancarczyk, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Patryk Skórecki, Kamil Jadach, Kamil Adamek.

(II połowa) Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Farid Ali, Maciej Spychała, Damian Tront, Dominik Szczęch, Łukasz Krakowczyk (69′ Adam Żak), Adam Żak (55′ Hubert Gostomski).

Trener: Jarosław Skrobacz.

Autor: P. Pindor