Kolejny mecz sparingowy Rakowa

25 January 2019 18:41 w Aktualności

W najbliższą sobotę, 26.stycznia br. drużyna pod wodzą Marka Papszuna – rozegra drugie spotkanie kontrolne podczas obecnej przerwy zimowej. Rywalem będzie zespół GKS-u Jastrzębie.

Co najważniejsze, ten mecz zostanie rozegrany na bocznym boisku MSP “Raków” a Jego początek wyznaczono na godzinę 11:30.

Dla obydwu drużyn będzie to drugie spotkanie towarzyskie przed rundą rewanżową. W pierwszym meczu rozegranym przed tygodniem, Raków Częstochowa na zakończenie zgrupowania w Jarocinie, pokonał Wartę Poznań, 2:0 po dwóch bramkach Macieja Domańskiego.

Natomiast jastrzębianie w miniony piątek ulegli w Rybniku – Kamieniu, drużynie Piasta Gliwice, 0:2.

Jak na razie drużyna GKS-u Jastrzębie dokonała się dwóch transferów. Włodarze klubu sprowadzili obrońcę Rafała Adamka z GKS-u Pniówka 74′ Pawłowice Śląskie oraz bramkarza Huberta Gostomskiego z Bruk – Bet Termaliki Nieciecza.

Zarówno Raków jak i GKS Jastrzębie zmierzyły się ze sobą w spotkaniu sparingowym przed rokiem. Wówczas w Lelowie padł bezbramkowy remis, natomiast w Fortuna 1.Lidze w ostatnim meczu rozegranym 17.listopada 2018 roku, częstochowianie pokonali jastrzębian na ich terenie aż 5:1 po dwóch golach Tomasa Petraska oraz Macieja Domańskiego oraz jednej bramce Miłosza Szczepańskiego. Honorowe trafienie dla gospodarzy uzyskał Kamil Szymura.

Autor: P. Pindor