Raków już trenuje w Jarocinie

14 January 2019 21:55 w Aktualności

Piłkarze Rakowa rozpoczęli w poniedziałek, 14.stycznia br. pierwszy obóz przygotowawczy podczas przerwy zimowej do rundy wiosennej, który potrwa do soboty, 19.stycznia br. Częstochowianie będą korzystali z obiektów Miejskiego Stadionu Piłkarskiego w Jarocinie.

Na zakończenie zgrupowania drużyna pod wodzą Marka Papszuna zmierzy się w meczu kontrolnym z występującą w Fortuna 1.Lidze – Wartą Poznań na Stadionie Miejskim w Jarocinie przy ulicy Sportowej 6. Godzina rozpoczęcia tego spotkania towarzyskiego nie jest jeszcze znana.

W drużynie ze Stolicy Wielkopolski występuje dwóch byłych zawodników Rakowa : bramkarz Tomasz Laskowski oraz napastnik, Paweł Piceluk.

W zgrupowaniu bierze udział 26. piłkarzy, w tym dwóch zawodników Akademii Raków – Kacper Trelowski i Dawid Sztekler. Z powodów zdrowotnych do Jarocina nie udali się Szymon Lewicki oraz Dariusz Formella.

Z pierwszą drużyną pojechał za to, 18-letni środkowy napastnik, Franciszek Wróblewski – który podpisał z klubem nowy, półtoraroczny kontrakt i dołączył do pierwszej drużyny.

Zawodnik ten trafił do klubu z Limanowskiego przed początkiem obecnego sezonu z juniorów krakowskiej Wisły i występował w czwartoligowych rezerwach prowadzonych przez trenera Tomasza Kuźmę. Jego znakomita postawa na boisku została dostrzeżona przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Rakowa.

Kadra Rakowa na zgrupowanie w Jarocinie:

Bramkarze: Michał Gliwa, Jakub Szumski, Kacper Trelowski, Dawid Sztekler.

Obrońcy: Kamil Kościelny, Oskar Krzyżak, Łukasz Góra, Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, Arkadiusz Kasperkiewicz.

Pomocnicy: Maciej Domański, Patryk Kun, Petr Schwarz, Marcin Listkowski, Rafał Figiel, Karol Mondek, Miłosz Szczepański, Daniel Bartl, Piotr Malinowski, Igor Sapała, Karol Noiszewski, Jakub Apolinarski.

Napastnicy: Adam Czerkas, Mateusz Zachara, Sebastian Musiolik, Franciszek Wróblewski.

Autor: P. Pindor