Trzy kroki na PGE Stadion Narodowy!

7 December 2018 20:56 w Aktualności

Piłkarze częstochowskiego Rakowa pewnie wywalczyli awans do 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski. Drużyna pod wodzą Marka Papszuna pokonała na wyjeździe innego przedstawiciela Fortuna 1.Ligi – Wigry Suwałki, 3:0!

Tym samym częstochowianie znaleźli się w gronie ośmiu, najlepszych drużyn w naszym kraju! Od samego początku czwartkowego pojedynku na boisku MOSiR w Suwałkach rządzili i dzielili częstochowanie.

Pierwsza bramka padła już w 11.minucie, kiedy to Hieronima Zocha z rzutu karnego pokonał Petr Schwarz. Na 2:0 w 30.minucie podwyższył Tomáš Petrášek, który z bliska pokonał bramkarza gospodarzy.

W 53.minucie spotkania zostało rozstrzygnięte. W pole karne dośrodkowywał Maciej Domański a piłka odbiła się od bramkarza Hieronima Zocha i wpadła do bramki! Do samego końca spotkania Raków kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, gospodarze natomiast sprawiali “wrażenie rozbitej armii”.

Podsumowując – drużyna prowadzona przez Marka Papszuna w pełni zasłużenie zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Po raz ostatni częstochowianie na tym szczeblu pucharowych rozgrywek występowali w sezonie 2003/2004, kiedy to zmierzyli się z…Jagiellonią Białystok. Wówczas rozgrywano dwa spotkania. Najpierw w Białymstoku, Raków przegrał 0:3 po dwóch bramkach Wojciecha Kobeszki i jednej Dzidosława Żuberka.

W rewanżu w Częstochowie, Raków uległ Jagiellonii Białystok aż 1:5. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Tomasz Lesik, natomiast dla białostocczan trafiali : Wojciech Kobeszko – trzy bramki oraz po jednej Łukasz Tyczkowski oraz Michał Grygoruk.

6 grudnia 2018, 20:30 – Suwałki (Stadion Miejski) :

SKS Wigry Suwałki – RKS Raków Częstochowa 0:3, (0:2),

Bramki :

0:1: Schwarz 11′ (k)
0:2: Petrášek 30′
0:3: Zoch 53′ (s)

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki : Karankiewicz 78′ (faul) – Musiolik 69′ (faul). Widzów : 500.

SKS Wigry Suwałki : 30. Hieronim Zoch – 97. Piotr Kwaśniewski, 25. Arkadiusz Najemski, 4. Adrian Jurkowski (kpt), 44. Adrian Karankiewicz – 11. Bartosz Olszewski (46′ 31. Bartosz Bida), 99. Damian Pawłowski, 29. Martin Adamec, 8. Filip Karbowy (46′ 35. Dawid Polkowski), 27. Robert Bartczak – 9. Kamil Sabiłło (84′ 32. Paweł Kaczmarczyk).

Rezerwowi : 96.Damian Węglarz – 15.Jakub Świątek, 14.Aron Stasiak, 20.Bartosz Mroczek.

Trener: Ariel Jakubowski.

RKS Raków Częstochowa : 29. Jakub Szumski – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 4. Kamil Kościelny – 26. Daniel Bartl, 18. Marcin Listkowski (82′ 8. Adam Radwański), 17. Petr Schwarz, 19. Maciej Domański (88′ 7. Rafał Figiel), 25. Miłosz Szczepański (76′ 20. Mateusz Zachara), 16. Patryk Kun – 9. Sebastian Musiolik.

Rezerwowi : 1.Michał Gliwa – 28.Arkadiusz Kasperkiewicz, 10.Adam Czerkas, 11.Dariusz Formella.

Trener : Marek Papszun

Autor: P. Pindor