Ligowy rok zakończony zwycięstwem!

2 December 2018 19:54 w Aktualności

W spotkaniu 21.Kolejki Fortuna 1.Ligi – drużyna częstochowskiego Rakowa pokonała na wyjeździe opolską Odrę, 2:0. Gole dla “czerwono – niebieskich” zdobyli : dwaj Czesi : Tomáš Petrášek i Petr Schwarz.

Dla Czerwono-Niebieskich było to ostatnie w 2018 roku ligowe spotkanie. Raków dzięki kolejnym trzem punktom jest liderem i ma aż…jedenaście punktów przewagi nad trzecią w tabeli – Stalą Mielec! Brawo!

W pierwszej części spotkania na boisku niewiele się działo. Zdecydowanie więcej emocji przyniosła kibicom druga odsłona meczu. W 60.minucie bliscy zdobycia gola byli opolanie. Z rzutu wolnego uderzał Sebastian Bonecki i piłka po Jego strzale odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Michała Gliwę.

W 68.minucie Raków objął prowadzenie. W pole karne dośrodkowywał Petr Schwarz, lot piłki źle obliczył bramkarz gospodarzy – Tobiasz Weinzettel. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Tomasa Petraska, który z odległości około pół metra skierował piłkę do pustej bramki!

W 85.minucie w polu karnym gospodarzy zdaniem arbitra głównego – Pana Tomasza Wajdy z Żywca, nieprzepisowo powstrzymywany był Szymon Lewicki. Arbiter bez wahania wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Petr Schwarz. Czech mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi Odry.

Częstochowianie do ostatniego gwizdka arbitra kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i pewnie zgarnęli kolejne trzy punkty. Dla Rakowa był to ostatni w tym roku ligowy mecz. W najbliższy czwartek, 6.grudnia br. drużyna prowadzona przez Marka Papszuna zmierzy się na wyjeździe z Wigrami Suwałki w ramach 1/8 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski.

Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Suwałkach przy ulicy Zarzecze 26 a jego początek wyznaczono na godzinę 20:30. Transmisję z tego meczu przeprowadzi “na żywo” stacja Polsat Sport.

Do ligowych zmagań piłkarze Fortuna 1.Ligi wrócą 1/2/3.marca 2019 roku. Wtedy też przy Limanowskiego, Raków zmierzy się z zajmującym 14.miejsce – Chrobrym Głogów.

2 grudnia 2018, g.12:45 – Opole (Stadion Miejski Odra) :

OKS Odra Opole – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:0),

Bramki :

0:1: Petrášek 68′
0:2: Schwarz 85′ (k).

Sędziował: Tomasz Wajda (Zarzecze). Żółte kartki : Baranowski 31′ (niesportowe zachowanie), Bonecki 49′ (faul), Moder 77′ (faul), Mikinič 90+2′ (faul) – Petrášek 31′ (niesportowe zachowanie), Niewulis 59′ (faul). Widzów : 2595.

OKS Odra Opole : 1. Tobiasz Weinzettel – 77. Patryk Janasik, 23. Paweł Baranowski, 3. Serafin Szota, 8. Rafał Brusiło, 7. Krzysztof Janus (kpt) (84′ 9. Tomáš Mikinič), 17. Jakub Habusta (22′ 2. Piotr Żemło), 14. Sebastian Bonecki, 10. Jakub Moder, 11. Mariusz Rybicki (84′ 88. Marcin Wodecki) – 20. Szymon Skrzypczak.

Rezerwowi: 25.Michał Szromnik – 18.Łukasz Winiarczyk, 24.Mateusz Bodzioch.

Trener: Mariusz Rumak.

RKS Raków Częstochowa : 1. Michał Gliwa – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 14. Kamil Kościelny, 13. Piotr Malinowski, 19. Marcin Listkowski, 17. Petr Schwarz, 9. Maciej Domański (57′ 30. Miłosz Szczepański), 20. Mateusz Zachara (73′ 8. Adam Radwański), 23. Patryk Kun – 32. Szymon Lewicki (89′ 96. Sebastian Musiolik).

Rezerwowi : 29.Jakub Szumski – 7.Rafał Figiel, 26.Łukasz Góra, 27.Daniel Bartl.

Trener: Marek Papszun.

Autor: P. Pindor