Ostatni ligowy mecz w 2018 roku

1 December 2018 17:18 w Aktualności

W najbliższą niedzielę, 2.grudnia br. o godzinie 12:45 drużyny częstochowskiego Rakowa jak i opolskiej Odry powalczą po raz ostatni w bieżącym roku o punkty w Fortuna 1.Lidze. Częstochowianie na pewno “przezimują” w fotelu lidera, pytanie tylko z jaką przewagą nad grupą pościgową. Arbitrem głównym spotkania będzie Tomasz Wajda z Zarzecza.

Niedzielne, wyjazdowe spotkanie Rakowa już od kilkunastu dni miało bardzo duże zainteresowanie wśród najwierniejszych kibiców “czerwono – niebieskich”.

Drużyna pod wodzą Marka Papszuna po 20.Kolejkach ma na swoim koncie 45 “oczek” i pewnie przewodzi stawce. Najbliższy rywal częstochowian – opolska Odra na swoim koncie uzbierała jak dotąd 23 “oczka”, ale jedno spotkanie rozegrane mniej – wyjazdowy mecz z Wigrami Suwałki.

Zespół prowadzony przed doświadczonego szkoleniowca – Mariusza Rumaka ostatnie, ligowe zwycięstwo odniósł 24.października br. pokonując przed własną publicznością – poznańską Wartę, 2:1.

Patrząc na to, jak prezentują się w lidze obydwie drużyny to zdecydowanym faworytem do zainkasowania trzech punktów będą częstochowianie, którzy będą chcieli ligowym zwycięstwem zamknąć 2018 rok.

Przed obiema drużynami jeszcze po jednym spotkaniu w 1/8 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski. Odra Opole w środę, 5.grudnia br. o godzinie 12:15 zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Sandomierz, natomiast Raków w czwartek 6.grudnia br. o godzinie 20:30 rozegra na wyjeździe mecz z Wigrami Suwałki.

Autor: P. Pindor