Ostatni w tym roku mecz na Limanowskiego

22 November 2018 22:46 w Aktualności

W najbliższy piątek, 23.listopada br. piłkarze pod wodzą Marka Papaszuna zaprezentują się po raz ostatni w tym roku kalendarzowym przed własną publicznością. Rywalem absolutnego lidera Fortuna 1.Ligi będzie zajmująca dopiero 9.pozycję – Chojniczanka Chojnice. Początek spotkania o godzinie 20:45. Arbitrem głównym będzie Piotr Lasyk z Bytomia.

Piątkowe spotkanie będzie rozgrywane w ramach 20.Kolejki Fortuna 1.Ligi. Częstochowianie w tym sezonie właśnie z Chojniczanką Chojnice ponieśli jedyną porażkę! 3 sierpnia br. na wyjeździe ulegli Chojniczance 1:2. Właśnie drugą bramkę rywale zdobyli po kontrowersyjnym rzucie karnym, kiedy to Arbiter główny – Wojciech Krztoń z Olsztyna dał się “nabrać” na “nurkowanie” w polu karnym Wojciecha Trochima. Gola wówczas na 2:1 zdobył Hubert Wołąkiewicz.

Teraz przed Rakowem idealna okazja do zrewanżowania się rywalom za tę właśnie porażkę. Raków jest samodzielnym liderem tabeli, mając na swoim koncie aż 42 “oczka” i wyprzedza wicelidera – ŁKS Łódź o osiem punktów i trzecią w tabeli Sandecję Nowy Sącz aż o…11.punktów!

Jednak najgroźniejsi rywale mają do rozegrania zaległe spotkania. Najbliższy przeciwnik Rakowa – Chojniczanka Chojnice z dorobkiem 25.punktów plasuje się dokładnie w środku stawki.

W piątkowy wieczór wspólnie podziękujmy piłkarzom Rakowa oraz sztabowi szkoleniowemu za fantastyczny, 2018 rok!

Autor: P. Pindor