Raków rozgromił zespół z Jastrzębia!

17 November 2018 22:57 w Aktualności

W spotkaniu 19.Kolejki Fortuna 1.Ligi – drużyna częstochowskiego Rakowa, używając terminologii bokserskiej – “wypunktowała” drużynę GKS-u 1962 Jastrzębie, wygrywając na boisku rywala aż 5:1!

Dla podopiecznych Marka Papszuna było to osiemnaste spotkanie bez porażki! Od samego początku spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu toczone było w bardzo szybkim tempie.

Pierwsi gola zdobyli częstochowianie już w 10.minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Domańskiego- wykorzystał Tomas Petrasek, który głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Grzegorza Drazika.

W 31.minucie drużyna Rakowa zdobyła drugiego gola. Przed polem karnym faulowany był Maciej Domański. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który przepięknym strzałem w samo okienko bramki gospodarzy podwyższył prowadzenie.

Gdy wydawało się, że Raków do przerwy będzie schodził z dwubramkowym prowadzeniem – to niejako Kamil Szymura “skopiował” wyczyn Macieja Domańskiego i strzałem w samo pokonał Michała Gliwę.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 52.minucie byli bardzo blisko tego celu, jednak po strzale jednego z zawodników GKS-u piłka trafiła w słupek!

Sześć minut później częstochowianie zdobyli trzeciego gola, jego autorem był Miłosz Szczepański.

W 70.minucie losy meczu były już rozstrzygnięte. Szymon Lewicki idealnie wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Macieja Domańskiego. Pomocnik Rakowa się nie pomylił i drugi raz zapisał się na liście strzelców. W 80.minucie wynik spotkania ustalił Tomáš Petrášek, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Macieja Domańskiego.

Drużyna pod wodzą Marka Papszuna odniosła w Jastrzębiu w pełni zasłużone zwycięstwo. Rakowianie na swoim koncie mają już 42.punkty i pewnie liderują w Fortuna 1 Lidze. W najbliższy piątek, 23.listopada br. – częstochowianie w swoim ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku przed własną publicznością zmierzą się z Chojniczanką Chojnice. Początek tego meczu wyznaczono na godzinę 20:45. To spotkanie “na żywo” pokaże stacja Polsat Sport Extra.

I właśnie z tym zespołem Raków poniósł jedyną porażkę w tym sezonie – na wyjeździe w Chojnicach 1:2 – po golach Wojciecha Trochima i Huberta Wołąkiewicza. Jedynego gola dla Rakowa zdobył wówczas Piotr Malinowski.

1:5 : Petrášek 80′

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki : Ali 15′ (faul), Kulawiak 28′ (faul) – Noiszewski 49′ (faul), Listkowski 68′ (faul). Widzów: 2129.

GKS 1962 Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik – 16. Dominik Kulawiak, 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny, 77. Patryk Skórecki (84′ 27. Oskar Mazurkiewicz), 6. Maciej Spychała, 20. Damian Tront, 8. Kamil Jadach (kpt) (79′ 32. Bartosz Jaroszek), 10. Farid Ali – 28. Kamil Adamek (65′ 9. Adam Żak).

Rezerwowi: 12.Bartosz Szelong – 3.Kacper Kawula, 88.Krzysztof Gancarczyk, 19.Łukasz Krakowczyk.

Trener: Jarosław Skrobacz.

RKS Raków Częstochowa : 1. Michał Gliwa – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 13. Piotr Malinowski, 19. Marcin Listkowski (84′ 96. Sebastian Musiolik), 99. Karol Noiszewski (59′ 8. Adam Radwański), 30. Miłosz Szczepański (80′ 14. Kamil Kościelny), 9. Maciej Domański, 23. Patryk Kun, 32. Szymon Lewicki.

Rezerwowi : 29.Jakub Szumski – 20.Mateusz Zachara, 25.Karol Mondek, 26.Łukasz Góra.

Trener: Marek Papszun

Autor: P. Pindor