Raków ucieka rywalom!

4 November 2018 02:31 w Aktualności

Drużyna pod wodzą Marka Papszuna odniosła kolejne ligowe zwycięstwo! Tym razem częstochowianie pokonali na wyjeździe, Wigry Suwałki 3:0 w spotkaniu 17.- ostatniej kolejki rundy jesiennej! Dwa gole dla gości zdobył w tym meczu “częstochowski wieżowiec” – Tomas Petrášek a jedno trafienie “dołożył”- Szymon Lewicki.

W sobotnim spotkaniu od samego początku na boisku “rządzili i dzielili” częstochowianie. W 11.minucie po strzale Maciej Domańskiego jeszcze fantastycznie interweniował Damian Węglarz. Jednak w 41.minucie był już bezradny.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego- najwyżej do piłki wyskoczył Tomas Petrášek, który bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej części gry obraz niewiele się zmienił. W 70.minucie piłkarze Rakowa zdobyli drugiego gola a Jego autorem Szymon Lewicki. Goście wynik ustalili w 83.minucie, kiedy to kolejne dośrodkowanie skutecznie wykorzystał ponownie Tomas Petrášek. W zespole Wigier całe spotkanie rozegrał były piłkarz Rakowa – Kamil Sabiłło.

Drużyna Rakowa Częstochowa tym samym odniosła zasłużone zwycięstwo i z dorobkiem 36.punktów jest samodzielnym liderem Fortuna 1.Ligi. Rakowianie mają aż osiem punktów przewagi na trzecią w tabeli – Sandecją Nowy Sącz.

Teraz przed drużyną Rakowa do rozegrania cztery spotkania “awansem”. W niedzielę, 11 listopada br. o godzinie 18:00, Raków zmierzy się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami, rozegranym 21.lipca br. – Raków wygrał 3:0 po golach Kamila Kościelnego, Daniela Bartla i Sebastiana Musiolika.

Mecz z Puszczą Niepołomice zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Niepołomicach przy ulicy Kusocińskiego 2.

3 listopada 2018, 15:00 – Suwałki (Stadion Miejski):

SKS Wigry Suwałki – RKS Raków Częstochowa 0:3, (0:1),

Bramki :
0:1: Petrášek 41′
0:2: Lewicki 70′
0:3: Petrášek 83′

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa). Żółte kartki : Karankiewicz 60′ (faul) – Zachara 90+1′ (faul). Widzów: 600.

SKS Wigry Suwałki : 96. Damian Węglarz – 5. Wojciech Kuriata, 34. Adrian Piekarski, 44. Adrian Karankiewicz (kpt), 2. Paweł Olszewski, 99. Damian Pawłowski, 29. Martin Adamec (72′ 14. Aron Stasiak), 8. Filip Karbowy (64′ 35. Dawid Polkowski), 10. Karol Mackiewicz (76′ 20. Bartosz Mroczek), 9. Kamil Sabiłło, 27. Robert Bartczak.

Rezerwowi : 30.Hieronim Zoch – 15.Jakub Świątek, 97.Piotr Kwaśniewski.

Trener: Kamil Socha.

RKS Raków Częstochowa : 1. Michał Gliwa – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 28. Arkadiusz Kasperkiewicz – 27. Daniel Bartl (79′ 96. Sebastian Musiolik), 19. Marcin Listkowski, 17. Petr Schwarz, 8. Adam Radwański, 9. Maciej Domański (70′ 13. Piotr Malinowski), 23. Patryk Kun – 32. Szymon Lewicki (84′ 20. Mateusz Zachara).

Rezerwowi: 29.Jakub Szumski – 14.Kamil Kościelny, 25.Karol Mondek.

Trener: Marek Papszun

Autor: P. Pindor