Raków “wykoleił” poznańską lokomotywę!

30 October 2018 23:56 w Aktualności

W spotkaniu 1/16 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski, drużyna Rakowa Częstochowa pokonała u siebie występującego w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy- Lecha Poznań, 1:0. Wtorkowe spotkanie oglądał komplet 4000 widzów!

W zespole gości do 70.minuty na boisku przebywał wychowanek Rakowa Częstochowa, Maciej Gajos.

Częstochowianie awansowali tym samym do 1/8 Finału tych rozgrywek. Ekipa Marka Papszuna znalazła się wśród szesnastu, najlepszych drużyn w naszym kraju! Brawo!

Od samego początku spotkania to gospodarze byli stroną dominującą i na boisku wcale nie było widać różnicy lig w jakich występują obydwa zespoły: Rakowa Częstochowa i poznańskiego Lecha.

Jeszcze nie wszyscy zdążyli wygodnie usiąść na swoich miejscach na trybunach i przejrzeć programy meczowe a już to Raków objął prowadzenie. Całe zdarzenie miało miejsce w 3.minucie, kiedy to Maciej Domański podał do Miłosza Szczepańskiego, a ten “wrzucił piłkę za kołnierz”- bramkarzowi Jasminowi Buriciowi! Było 1:0 i Raków chciał “iść za ciosem!

Najbliżej celu częstochowianie byli w 21.minucie, kiedy to soczyste uderzenie Macieja Domańskiego z najwyższym trudem obronił bramkarz gości. Przyjezdni starali się również konstruować akcje, jednak strzały portugalczyka Tiby oraz hiszpana Dioniego nie mogły zaskoczyć Jakuba Szumskiego.

W drugiej odsłonie, obraz gry niewiele się zmienił. Gospodarze nadal byli stroną dyktującą warunki gry. W 74.minucie meczu piłkarze Rakowa Częstochowa co prawda zdobyli drugiego gola za sprawą Miłosza Szczepańskiego, jednak arbiter główny Piotr Lasyk z Bytomia po konsultacji z sędziami VAR ( warto podkreślić, że był to debiut tego systemu na Limanowskiego)- nie uznał bramki dla gospodarzy.

Do samego końca spotkania gospodarze bardzo pewnie rozgrywali piłkę, goście natomiast sprawiali wrażenie “dzieci we mgle”. Drużyna pod wodzą Marka Papszuna odniosła zasłużone zwycięstwo i zameldowała się gronie szesnastu, najlepszych drużyn w kraju.

Kolejne spotkania 1/8 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski zostały zaplanowane na 4,5 lub 6.grudnia br. Niebawe odbędzie się losowanie Par tej fazy rozgrywek.

Spotkanie Rakowa Częstochowa z poznańskim Lechem z wysokości Trybuny ViP oglądali Selekcjonerzy Piłkarskich Reprezentacji Polski U-20 : Jacek Magiera oraz Pierwszej Reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek. Wróble ćwierkają, że ten drugi oglądał zawodników Rakowa w kontekście możliwości występów w swoim zespole.

Na meczu był również obecny Senator RP – Artur Warzocha, który jest głównym orędownikiem tego aby w Częstochowie został przebudowany Miejski Stadion Piłkarski “Raków”.

30 października 2018, 17:45 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – KKS Lech Poznań, 1:0, (1:0),

Bramka:
1:0 : Szczepański 3′

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Sędzia VAR: Szymon Marciniak (Płock), Sędzia AVAR : Paweł Sokolnicki (Nasielsk). Żółte kartki: Kasperkiewicz 75′ (niesportowe zachowanie) – Kostevych 50′ (faul), Trałka 71′ (faul).
Widzów: 4000

RKS Raków Częstochowa : 29. Jakub Szumski – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 5. Arkadiusz Kasperkiewicz, 13. Piotr Malinowski (67′ 7. Daniel Bartl), 17. Petr Schwarz, 18. Marcin Listkowski, 11. Miłosz Szczepański (82′ 8. Adam Radwański), 19. Maciej Domański (90′ 25. Karol Mondek), 16. Patryk Kun – 9. Sebastian Musiolik.

Rezerwowi: 1.Michał Gliwa – 4.Kamil Kościelny, 20.Mateusz Zachara, 10.Szymon Lewicki.

Trener: Marek Papszun.

KKS Lech Poznań: 1. Jasmin Burić – 2. Robert Gumny, 5. Dimítris Goútas, 4. Thomas Rogne, 3. Vernon De Marco, 22. Wołodymyr Kostewycz, 7. Maciej Gajos (70′ 18. Mihai Rădu?), 6. Łukasz Trałka (74′ 29. Kamil Jóźwiak), 25. Pedro Tiba – 32. Christian Gytkj?r,11. Dioni (65′ 24.Jo?o Amaral).

Rezerwowi: 30.Matus Putnocky – 8.Paweł Tomczyk, 26.Rafał Janicki, 55.Marcin Wasielewski.

Trener: Ivan Djurdjević.

Autor: P. Pindor