Zwycięstwo w ligowym hicie!

27 October 2018 23:40 w Aktualności

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej, Fortuna 1.Ligi – drużyna lidera- częstochowskiego Rakowa pokonała w spotkaniu “na szczycie”- drugą w tabeli – Sandecję Nowy Sącz, 2:0. Gole dla gospodarzy zdobyli Andrzej Niewulis w 14.minucie oraz Maciej Domański w 53.minucie. Gospodarze dzięki tej wygranej zapewnili sobie Tytuł Mistrza Jesieni!

Raków tym samym wyrównał klubowy rekord (14.spotkań bez porażki z rzędu), ustanowiony w sezonie 1992/1993. Wówczas wspaniała seria rozpoczęła się 25.października 1992 zwycięstwem nad Arką Gdynia a dobiegła końca 8.maja 1993 roku, porażką na własnym stadionie z Miedzią Legnica.

Od samego początku spotkania to gospodarze narzucili swój styl gry. Efektem tego był gol zdobyty w 14.minucie przez Andrzeja Niewulisa, który pokonał strzałem głową- Marka Kozioła.

Po zdobycie bramki, Raków nadal atakował, jednak próby Sebastiana Musiolika nie znalazły drogi do bramki.

W drugiej części spotkania, podopieczni Marka Papszuna nie zwalniali tempa. W 53. minucie było już 2:0. Tuż przed polem karnym faulowany był Marcin Listkowski. Do futbolówki podszedł Maciej Domański, który pięknie przymierzył w samo okienko bramki. Goalkeeper Sandecji nawet nie drgnął.

Wynik mógłbyć jeszcze wyższy, ale w 70.minucie po strzale Macieja Domańskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Tym samym Raków Częstochowa odniósł zasłużone zwycięstwo i jest samodzielnym liderem Fortuna 1.Ligi. Rakowianie mają na swoim koncie 33.punkty.

W najbliższy wtorek podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się na Limanowskiego w 1/16 Pucharu Polski z Lechem Poznań. Zawodnikiem “Kolejorza” jest urodzony w Blachowni, 27-letni wychowanek Rakowa – Maciej Gajos. Początek spotkania o godzinie 17.45.

27 października 2018, 19:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków) :

RKS Raków Częstochowa – MKS Sandecja Nowy Sącz 2:0, (1:0) ,

Bramki:
1:0: Niewulis 14′
2:0 : Domański 53′

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki : M.Szczepański 47′ (faul), Listkowski 86′ (faul) – Baran 37′ (faul), Flaszka 60′ (faul). Widzów: 2411.

RKS Raków Częstochowa : 1. Michał Gliwa – 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 14. Kamil Kościelny, 27. Daniel Bartl (81′ 13. Piotr Malinowski), 19. Marcin Listkowski, 17. Petr Schwarz, 30. Miłosz Szczepański (85′ 8. Adam Radwański), 9. Maciej Domański (90+1′ 25. Karol Mondek), 23. Patryk Kun – 96. Sebastian Musiolik.

Rezerwowi : 29.Jakub Szumski – 2.Tomas Petrasek, 10.Adam Czerkas, 20.Mateusz Zachara.

Trener: Marek Papszun.

MKS Sandecja Nowy Sącz : 88. Marek Kozioł – 17. Adrian Basta, 5. Dawid Szufryn (kpt), 28. Michal Piter-Bučko, 27. Damian Chmiel, 33. Bartłomiej Kasprzak, 7. Grzegorz Baran (74′ 13. Radosław Kanach), 8. Maciej Małkowski, 34. Miłosz Kałahur, 10. Dawid Flaszka (62′ 24. Mariusz Gabrych), 91. Mateusz Klichowicz (74′ 21. Dawit Manojan).

Rezerwowi : 1.Paweł Kapsa – 4.Marcin Flis, 37.Bartłomiej Dudzic, 55.Hubert Maślanka.

Trener : Tomasz Kafarski.

Autor: P. Pindor